Asla Pes Etmemeniz İçin 20 Neden

kendine-inanmak

Zaman zaman hayatımızın belli noktalarında pes etmek isteriz. Bazen daha başlamadan pes ederiz ve bazen de başarıya çok yaklaşmışken pes ederiz. Ancak başarılı olmak istiyorsanız pes etmemeniz ve ilerlemeye devam etmeniz gerekiyor.

İşte asla pes etmemeniz için 20 neden:

 

1 – Yaşamaya devam ettiğiniz sürece her şey mümkündür

Pes etmenize neden olacak tek geçerli bahane ölümdür. Yaşamaya ( ve sağlıklı ve özgür olmaya ) devam ettiğiniz sürece, başarılı olana kadar denemeye devam edin.

 

2 – Gerçekçi olun

Bir şeyleri öğrenmek zaman alır ve bu süreçte hatalar yapacaksınız. Hatalarınızdan dersler çıkarın.

 

3 – Michael Jordan

Michael Jordan tartışmasız tüm zamanların en iyi basketbol oyuncusudur. Michael Jordan, başarısını başarısızlıklarına borçlu. 300’den fazla atış kaçırdığı ve birçok kez oyunu kazandıracak atışları kaçırdığı halde asla pes etmedi. Her başarısızlığından sonra kendini topladı ve denemeye devam etti.

 

4 – Lance Armstrong

Lance’e kanser teşhisi konduğunda kanser bütün vücuduna yayılmıştı. Akciğerlerindeki kanser hücreleri golf topu büyüklüğündeydi. Her şeye rağmen kanseri yendi ve altı yıl üst üste Tour de France’i kazandı.

 

5 – Muhammed Ali

“Kelebek gibi uçarım, arı gibi sokarım”. Muhammed Ali, tüm zamanların en iyi boksörlerinden biridir. Sadece 5 maç kaybetmesine rağmen 56 maç kazandı ve ağır sıklet şampiyonluğunu üç kere arka arkaya kazanan ilk boksör oldu. Muhammed Ali, yere serilmeyi ve yerden kalkmayı en iyi bilen insanlardan biridir.

 

6 – Maratonu yaratan adam

Uzun yıllar önce Persler Yunanistan’ı ele geçirdiğinde, yardım almak için Atinalı bir elçi Sparta’ya gönderildi. Elçinin iki günde 240 km koştuğu ve daha sonra Yunanlıların zaferini duyurmak için 40 km daha koştuğu söyleniyor. Bir şeylerin zor olduğunu düşünüyorsanız, iki günde 240 km koştuğunuzu düşünün. Denemeyin çünkü ölebilirsiniz ancak ilham alın.

 

7 – Chris Gardner – Umudunu kaybetme

Umudunu Kaybetme filmini izlediniz mi? Amerikalı işadamı Chris Gardner’in gerçek yaşam öyküsünden esinlenerek çekilen film oğlu için asla pes etmeyen bir babanın hikayesini anlatıyor. Pes etmeyi düşünüyorsanız, bu filmi izleyin!

 

8 – Kanye West

Rapçi Kanye West’i eminiz ki duymuşsunuzdur. Hikayesini okuyun. Hiçbir şeyi olmayan bir adamın dünyanın en saygın ve en ünlü sanatçılardan biri haline gelmesi size de ilham verecek.

 

9 – Nelson Mandela

Nelson Mandela, adalet ve özgürlük için mücadelesi etmiş bir adamdır. Irk ayrımına karşı olduğu için hayatının 20 yılını hapiste geçirdi. Kefaletle serbest kalan Nelson Mandela yaralarını önceki siyasi düşmanlarına karşı geliştirdiği yüce tutumuyla iyileştirdi.

 

10 – Siz çok güçlüsünüz

Düşündüğünüzden daha güçlüsünüz. Küçük bir engel hedeflerinizi başarmanızı engelleyemez.

 

11 – Kendinizi kanıtlayın

Zayıf ve pes eden bir insan olarak bilinmek istemezsiniz. Dışarı çıkın ve kendinizi, kendinize ve dünyaya kanıtlayın. Yapmak istediklerinizi yapabilirsiniz ve yapacaksınız. Sadece pes ettiğiniz zaman, başarısız olursunuz.

 

12 – Daha önceden yapıldı mı?

Daha önceden başka biri yaptıysa siz de yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz şeyi dünyada sadece bir insanın başarmış olması bile, asla pes etmememiz için yeterli bir sebeptir.

 

13 – Hayallerinize inanın

Kendinizi küçümsemeyin. Hayatta değerinizi düşürmek ve yapmak istediğiniz şeyin imkansız olduğunu söyleyecek bir sürü insan olacak. Kimsenin hayallerinizi yıkmasına izin vermeyin.

 

14 – Aileniz ve arkadaşlarınız

Sevdiğiniz ve sizin için önemli olan insanların ne kadar kararlı olduğunuzu görmelerine izin verin. Farklı bir bakış açısı denemeniz gerekiyor olsa bile daha fazla çalışın ancak asla pes etmeyin.

 

15 – Daha kötü durumda olan insanlar var

Şu an ki durumunuzdan çok daha kötü durumda olan insanlar var. Haftada sekiz kilometre koşmak size fazla mı geliyor? Hiç yürüyemeyen ve asla sekiz kilometre koşamayacak olan insanları düşünün.

 

16 – Dünyamızı geliştirin

Başarmak istediğiniz şeyi başardığınız zaman, bu başarıyı dünyada veya diğer insanların hayatında fark yaratmak için kullanın

 

17 – Kıskananlar kıskanmaya devam etsinler

Her zaman kıskananlar olacak. Karşıt fikirliler ve moralinizi bozmak isteyenler olacak. Onları dikkate almayın ve ne dediklerini önemsemeyin. Kıskananlar kıskanmaya devam etsinler ve siz de kendinize inanmaya devam edin.

 

18 – Mutlu olmayı hak ediyorsunuz

Kimsenin aksini söylemesine izin vermeyin. Mutlu olmayı ve başarılı olmayı hak ediyorsunuz. Bu zihniyeti devam ettirin ve istediğiniz noktaya varana kadar asla pes etmeyin.

 

19 – Diğerlerine ilham verin

Pes etmeyerek diğerlerine ilham verin. Kim bilir, belki siz pes etmediğiniz için başka birisi sizden ilham alır ve başarılı olur.

 

20 – Çok yakınsınız

Pes etmek istediğiniz zamanlar, zorlukları aşmaya en yakın olduğunuz anlardır.

 

İlginizi çekebilir

Mutlu Değilseniz Şikayet Etmeyi Bırakın ve Harekete Geçin!
Sıfırdan Başlayıp Zengin Olmak
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir