Bill Gates’in Bir Günü Nasıl Geçiyor?

Dünyanın en zengin ikinci adamı tüm gün ne yapıyor?

Forbes dergisine göre 85,2 milyar dolarlık servetiyle Bill Gates dünyanın en zengin ikinci insanı.

2006 yılında yönetici koltuğunu devrettiği Microsoft’un kurucusu Bill Gates, o seneden bu yana kendini araştırma ve yardım kuruluşlarına bağışlarda bulunan Bill & Melinda Gates Vakfına adadı.

Gates’in günlük hayatı değişken ve oldukça yoğun. Zira yeni girişimlere imza atıp dünyayı geziyor. İşte dünyanın en zengini insanı olan Bill Gates’in günlük programı:

 

Bill Gates çikolatalı kahvaltılık gevreği çok sevdiğini söylese de, eşi Melinda bir lisede yaptığı konuşmada eşinin sık sık kahvaltı yapmadan çıktığını belirtiyor.

 

Eğer seyahate çıkmayacaksa Bill Gates güne bu etkileyici evde başlıyor. Gates’in Washington’da bulunan devasa köşkünün, 2016 yılındaki değeri yaklaşık 124 milyon dolardı.

Mutlaka okuyun: Bill Gates’in 125 Milyon Dolarlık Malikanesi

 

2008 yılında New york Times gazetesinde çıkan bir yazıda Bill Gates’in güne koşu bandında başladığı ve sabah sporunu yaparken eğitim videoları izlediği belirtilmişti.

 

Gates ayrıca tenis oynamayı da seviyor.

 

Bill Gates her sabah gazete manşetlerini de kontrol ediyor. En çok okuduğu gazeteler ise; The New York Times, The Wall Street Journal ve The Economist.

 

The Telegraph gazetesine göre Bill Gates’in günlük programı beşer dakikalık aralıklarla hazırlanıyor. Aynı taktiği kullanan Tesla ve SpaceX firmalarının kurucusu Elon Musk’ın da her dakikası dikkatle planlanıyor.

 

Oldukça karışık olsa da milyarder Bill Gates, küçük notlar alarak gün içerisindeki planlarını takip ediyor.

 

Öğle yemeğinde ise en sevdiği yiyecek olan cheeseburger yemeyi tercih ediyor.

 

Gates hevesli bir okuyucu. Gün içerisinde kitaplara muhakkak zaman ayırıyor ve kişisel İnternet sitesinde de birçok kitap önerisinde bulunuyor.

 

Bill Gates devasa kütüphanesine çekilip kitap okuyor. Bu kütüphanede Leonardo da Vinci’nin ünlü “Codex leicester”ı gibi birçok nadir bulunan kitap yer alıyor.

 

Çalışmadığı ya da okumadığı zamanlarda Bill Gates üç çocuğu ile vakit geçiriyor. Gates oğluyla birlikte genellikle elektrik santralleri veya füze siloları gibi ilginç yerlerde zaman geçirmeyi seviyor. Gates oğlunun kendisiyle birlikte öğrenmekten keyif aldığını belirtiyor.

 

Ailesi ile vakit geçirmekten keyif alan Gates, kağıt oyunlarına da oldukça meraklı.

 

Peki dünyanın en zengin ikinci adamı gün sonunda nasıl rahatlıyor? Görünen o ki ev işleri ile… 2014 yılında bir internet sitesinde her gece bulaşıkları yıkadığını belirten Gates,”başkaları yardım etmeyi önerse de bulaşık yıkamak benim hoşuma gidiyor.” diyor.

 

Uyku saati geldiğinde ise Bill Gates aralıksız yedi saat uyku için erkenden yatağa gidiyor.

 

İlginizi çekebilir

Milyarder Girişimcilerin Sabah Alışkanlıkları
Dünyanın En Zengin Adamı Jeff Bezos’un Bir Günü Nasıl Geçiyor?
Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

Yazar : Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

ODTÜ'den mezun olmadan önce yıllarca TRT Haber gibi birçok platformda editörlük yapan teknoloji aşığı biri. İnovasyonları, girişim fikirlerini ve tüm dünyadan yenilikleri sizler için araştırıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir