Güneş enerjisiyle çalışan araba hava filtresi olarak yosun kullanıyor

Indiegogo’daki fon hedefine kısa sürede ulaşan Sono Motors, Sion adını verdikleri arabayı yakında piyasaya sürmeyi planlıyor. Güneş enerjisiyle çalışan araç polikarbonla kaplı. Bu da aracı sağlam ve hafif kılıyor. Hava koşulları ne olursa olsun, güneş paneli ışığı emerek aracın kendi kendini şarj etmesini sağlıyor.

Aracın içi de sürdürülebilirliğe göre tasarlanmış durumda. Ön konsola yerleştirilmiş yosun şeritleri aracın içine temiz hava sağlıyor, dışarıdan gelen sesi önlüyor ve yangına karşı koruyor. Olabildiğince az bakım gerektirecek şekilde şekilde tasarlanan aracın kullanım kılavuzu internet ortamında mevcut.

Sion, Urban ve Extender adında 3 modeli bulunan araç yarım saat içinde tamamen şarj olabiliyor En iyisi de iki taraflı şarj özelliği ne sahip olması. Bu sayede aracı jeneratör olarak kullanabiliyorsunuz. Bu da Sion’u kampçılar için çok cazip kılıyor.

“Herkes için bir güneş enerjili araba” mottosunu benimseyen firma, bu yüzden aracı oldukça düşük bir fiyattan satışa çıkarmayı planlıyor. Güneş enerjili aracın aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz:

Sizce petrol ürünleriyle çalışan ve çevreye zarar veren araçların yerine sunulan elektrikli araçlar nasıl daha cazip ve kullanışlı hale getirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Elektrikli Araçlarla İlgili Yenilikler
Çevreci İş Fikirleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir