Cenaze Hizmetleri Sunan Mobil Uygulama

Bir yakınını kaybeden kişiler Rusların ürettiği Umer adlı mobil uygulamayı kullanarak, cenaze töreni düzenleyebiliyor.

Haftanın tuhaf haberi: Bu yazı dizisinde en garip ve özel iş fikirlerine yer veriyoruz.

Bir cenaze töreni düzenlemenin yorucu detaylarıyla uğraşmak, sevdiği bir insanı kaybetmenin taze acısını yaşayan insanlar için uğraşmak isteyecekleri en son şeydir.

2010’lara geri dönüp bakarsak, yakını ölmüş kişilerin bir admin kontrolünde cenaze töreni organize etmesine yardımcı olan dijital platform kurulduğunu hatırlayabiliriz. Akıllı telefonlar aracılığıyla istediğimiz her hizmeti alabildiğimiz bir dönemde yaşıyoruz ( örneğin; taksi,yemek, film vb.). Tek dokunuşla elde edebildiğimiz bu hizmetler arasına şimdi de cenazeler ekleniyor.

Umer uygulaması, yakın zamanda bir akrabası veya yakını ölmüş kişilere cenaze töreni planlama imkanı sunuyor. Umer Rusça’da ”öldü” anlamına geliyor ve uygulamanın önümüzdeki bir iki ay içinde piyasaya çıkması planlanıyor. Kullanıcıların yapması gereken tek şey; ölen kişinin adını, ölüm tarihini ve adresini yazmak. Bu şekilde uygulama onlara yerel mezarlıkları, cenaze yönlendirmeleri ve ücret bilgilerini içeren bazı seçenekler sunuyor. Uygulamanın içinde, yakılma ve gömülme tercihi ya da mezartaşı seçebilme gibi enteresan özellikler de var. Kullanıcı tüm detaylara karar verdikten sonra, son anlaşmaları yapmak ve zorunlu kağıt işlerini tamamlamak için bir operatöre yönlendiriliyor.

Daha önce, bir mobil uygulama aracılığıyla dini hizmetler veren Hintli şirketle ilgili bir yazı yayınlamıştık. Acaba yakın zamanda dini hizmetlere yönelik daha fazla mobil uygulama üretilir mi, ne dersiniz?

 

İlginizi çekebilir

En İlginç Para Kazanma Yolları
İlham Veren Yaratıcı İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir