Düğün Organizasyon Şirketi Kurmak

Düğün organizasyon şirketi kurmak evden yürütebileceğiniz işler gibi oldukça basittir. Büyük ölçekli veya küçük ölçekli başlayabilirsiniz. Yeni bir iş alanı olması ve taleplerin her geçen gün artması sebebiyle iş kurmak isteyen girişimcilerin iştahını kabartmaktadır.

 

Nasıl Kurulur?

Düğün organizasyon işinizde ne tür hizmetler vereceğinize karar verin.  Örneğin gelin ve damatlar için akşamları arabasını kiralayan insanlar var. Şamdanlar, bahçe süsleri, masa – sandalye giydirmeleri ve gelin yolu süslemeleri iyi bir başlangıç için düşünebileceğiniz farklı fikirlerdir. Çeşitlendirebileceğiniz diğer alanlar tabaklar ve servis takımları, çikolata şelaleleri, çadırlar ve gelinlik kiralama hizmetleri olabilir.

Bölgenizde bulunan birkaç düğün organizasyon şirketiyle görüşün ve ne tür hizmetler sunduklarını ve bu hizmetlerden ne kadar ücret talep ettiklerini öğrenin.  Örneğin güzel nikâh masaları kiralayabilirsiniz. Müşterilerin sıklıkla tercih ettiği cam tabak çeşitlerini öğrenerek toptan alım yapabilirsiniz. Bu tabakları toptan aldığınızdan dolayı birim fiyatlar sizin için daha uygun hale gelecektir. Satın aldığınız fiyatın üzerine kar koyarak tabaklarınızı kiralayabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede hiç rakibiniz yoksa bu bölgede organizasyon işine başlamanız sizin için iyi bir fırsat olacaktır. Ancak eğer çevrenizde bir sürü rakibinizi varsa onların sunmadıkları veya iyi sunamadıkları hizmetleri mutlaka öğrenmelisiniz ve bu hizmetlere yoğunlaşmalısınız. Her bölgede evlilik hazırlığı yapan çiftler vardır. Bu sizin için yarı zamanlı veya tam zamanlı bir iş fırsatıdır.

İlgili resmi kurumlardan gerekli izin ve ruhsatlarınızı alarak gerekli malzemeleri toptancılardan almaya başlayın. Şirketinizle ilgili haberleri yaymaya başlayın. Evlilik fuarları katılmanız işletmenizin büyümesine katkı sağlayacaktır. Gelin dergilerine ve ilgili internet sayfalarına reklam verin. Sizden farklı hizmetler sunan firmalarla görüşün.  Bu firmalarla anlaşmalar yaparak birbirinize müşteri yönlendirebilirsiniz. Yemek hizmetleri, düğün fotoğrafçıları, düğün pastacıları, yerel kuyumcular, gelinlikçiler, takım elbise kiralama firmaları, düğün davetiyeleri basanlar vb. işbirliği yapabileceğiniz işletmelerden bazılarıdır. Aynı gelin ve damadı hedeflemeniz ancak doğrudan rakip olmamanız iki firmanın da fayda sağlayabileceği mükemmel bir stratejik pazarlama anlaşması olacaktır.

Nikah masası platformları gibi geniş parçaların depolanmasını ve nakliyesini düşünün.  Küçük kapalı bir karavan iyi bir yatırım olabilir. Bir depolama alanı da kiralayabilirsiniz.

Az sermayeli ve bol kazançlı iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Herkese bol kazançlar!

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir