Duyusal Yoksunlaştırma Tankı

Gün geçmiyorki hayatımıza değer katan yeni iş fikirleri ve akıllı ürünlerle karşılaşmayalım. Bu yazımızda gelecekte her evde bulunması muhtemel bir buluştan bahsedeceğiz: Duyusal yoksunlaştırma tankı!

Duyusal yoksunlaştırmaya yarayan yüzdürme tankları denemeye değer icatlar. Eğer daha önce denemediyseniz ya da hiç duymadıysanız, kısaca özetleyelim: İçinde yoğun tuzlu suyun bulunduğu küçük bir kutu olan yüzdürme tankı, ses ve ışığı dışarıda tutmak üzere tasarlandı. Karanlık ve sessiz bu ortamda, suyun üzerinde tam anlamıyla ağırlıksız bir şekilde yatarken kaslarınızın sizi dengede tutmak için çaba harcamasına gerek kalmıyor ve tüm bu boşa çıkan enerji, beyne gönderiliyor. Fazladan enerji ve gözleriniz ya da kulaklarınız için uyaranların ortadan kalkması, beyninize dinlenme fırsatı sunuyor.

40 dakikanın ardından, beyniniz alfa dalgalarını üretmeyi bırakıp teta dalgalarına geçer ki bu daha düşük frekanslı ve derin bir meditasyon halinde ya da uykuya dalmadan hemen önce gözlemlenen bir dalga türüdür. Bu hal insan beyninin en köklü programlanmış halidir ve genelde çok canlı görüntülere, ilhama ve yaratıcılığa kapı aralar.

 

Sorun şu ki; yüzdürme tankları oldukça pahalı ve kurulumu ile bakımı meşakkatli aletler. Zen Float ise bu sorunu ortadan kaldırma niyetinde. Şişirilebilir yüzdürme havuzu tüm beklentilerinizi karşlayan özelliklere sahip.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek iş fikri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz:

Ürünün yaratıcısı Kickstarter’daki sayfasında; “Bu ürün evlerde kullanılmak üzere tasarlandığından, her odada güzel görünmesini istedik.” diyor ve kolay kuruluma sahip olduğunu belirtiyor. Kürek sörfü tahtalarında kullanılmaya başlayan şişme sörf teknolojisinin kullanıldığı Zen Float, duvar kadar sağlam ve içerisindeki hava sayesinde doğal yalıtıma sahip, oldukça etkili bir çadır.

 

İlginizi çekebilir

Yeni İş Fikirleri
Türkiye’de Olmayan Ürünler ile Para Kazanın!

Evde Çevirmenlik Yapacak Arkadaşlar Arıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir