Estetik Masa

Christoper Duffy tarafından tasarlanan estetik masa son zamanların en güzel ve en değişik tasarımı diyebiliriz. Hem şık hem ilginç tasarımı ile insan beyninin sınırları olmadığının adeta kanıtı olan ürün görenler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Estetik masa, metal balonlar üzerine yerleştirilen cam bir levha ile şık bir masa elde etmeyi sağlamış.

Bu değişik tasarım ilk bakışta sanki balonların cam masayı ayakta tutuyor olduğu izlenimi veriyor. İlk bakışta sadece balonlar ve balonların havada durur vaziyetteyken cam sehpayı ayakta tuttuğu hissi uyanıyor. Tabii işin sırrı balonların metal olmasında ve göz yanılsaması gibi algılanıyor olsa da balonların belli bir ağarlıkta ve güçte olması camı taşımasını sağlıyor.

İlk bakışta göz yanılsaması yüzünden adeta balonların bir askı vazifesi gördüğü hissini veren sıra dışı tasarım bir an için insanı şaşkına çevirmeyi başarıyor. Hem ilginç hem bir o kadar şık olan estetik masa sıradan bir masanın gördüğü her işi görebiliyor. Bulunduğu mekâna şıklık katan tasarım aynı zamanda yeni bir iş kolu geliştiriyor.

Hem üretime hem tüketime hız kazandırarak ve ticarete sirkülasyon katacak olan tasarım sayesinde pek çok yeni girişimciye de alternatif oluyor. Gerek sıra dışı tasarımı ile gerek ihtiyacı karşılama özelliği ile satış potansiyeli yüksek olan ürün hemen hemen her mekânda kullanılabilir. Bu özelliği ile satışı kolaylıkla yapılabilecek olacağı için ticaret hayatında akıllı da bir yatırım olacak. Yakın zamanda piyasada satışa sunulması beklenen ürün yabancı patentli bir ürün olmakla beraber yurt dışından kolaylıkla ithalatı gerçekleştirilebilir, ihracatçı firmalar tarafından da dış piyasaya ihraç edilebilir. Yurt dışında şu anda 800 dolardan başlayıp 9.000 dolara varan rakamlarla satışı yapılan ürünün yakın zamanda bizim ülkemizde piyasaya girmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir