Özsüt Bayilik Şartları

Çoğumuz hayatımızda en az bir defa da olsa kendi cafemizi açmayı hayal etmişizdir. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek bayilik veren firmalar ile artık çok daha kolay.

Yazımızın aşağıdaki kısmında cafe bayiliği alarak hayalini gerçekleştirmek isteyenlere özel; sektörde başarıyı yakalamış, hizmetleri ve ürünleriyle kalitesinden ödün vermeyen bir firmadan, ÖZSÜT ‘ ten ve ÖZSÜT bayilik şartlarından bahsedeceğiz.

Öncelikle ÖZSÜT hakkında kısa bir bilgilendirme yapmanın yararı olacaktır.

 

ÖZSÜT Hakkında

Özsüt, serüvenine 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda küçük bir dükkanda Sefer Usta’nın leziz yoğurdu ve kaymağı ile başladı. Kısa sürede ün salan Özsüt Muhallebicisi zamanla, kalite ve hijyen koşullarını da göz önünde bulundurarak ürünlerini çeşitlendirdi ve sektörde adını duyurmayı başardı. Özsüt, Türkiye çapında günlük pasta dağıtımı yapan tek firma olma özelliğini taşıyor. Ayrıca kahve sektöründe de bir ilke imza atan Özsüt, Türkiye’de ilk defa portakal, fındık ve vanilya aromalı espresso’ları satışa sunarak müşteri kitlesini daha da çok artırmıştır.

 

Neden ÖZSÜT Bayiliği?

ozsut-bayiligi

Özsüt, geniş ürün yelpazesiyle tek bir alana değil bir çok alanda ürünleriyle hizmet veriyor. Sütlü tatlısından, yaş pastasına, çeşitli kahvelerinden dondurmalarına kadar geniş ürün yelpazesini kaliteyle birleştirince bayilik almak isteyen yatırımcılar için kaçırılmayacak bir fırsat haline geliyor.

 

ÖZSÜT Bayilik Şartları ve Maliyeti

Özsüt’ün sitesinde yer aldığı üzere;

Franchising sözleşmeleri 10 yıllık yapılmakta olup isim hakkı bedeli:

Özsüt Konsepti için (Fırın menüsü dahil) 50.000 USD + KDV

Özsüt Yemekli Konsept (Dünya Mutfağı) ve Dodici için 100.000 $ + KDV olarak belirlenmiştir.

Sözleşme gereği tutarı yatırım yapılacak bölgenin potansiyeline göre değişen fakat asgari 50.000 TL değerinde banka teminat mektubu alınmaktadır.

Cafenin bulunduğu konuma göre aylık 80-100 bin arası kazandığını varsayarsak bunun kar yüzdesi oldukça yüksek olacaktır diyebiliriz.

Ayrıca Özsüt, sadece bayilik vermekle kalmıyor bunun yanında aşağıdaki alanlarda da destek sağlıyor:

– Pazarlama

– Eğitim

– Lojistik ve satın alma

– İnsan Kaynakları

– Operasyon

– Kalite Kontrol

– Reklam

Özsüt, kâr marjlarının daha da yükselmesi için yeni ürün çalışmalarıyla da ilgilenmektedir.

ozsut-pasta

Bayilik alacaklarda aranan özellikler:

  • Bu işi büyük bir özveriyle ele almak,
  • İşi daha da geliştirecek stratejiler yaratabilecek özgün düşünceye sahip olmak ,
  • Özsüt’ün belirlemiş olduğu işletme kurallarına kati surette uymak,
  • Gerekli başlangıç yatırımı olarak ortalama 250.000$ maliyeti karşılamak.

 

Bayilik Başvurusu  Nasıl Yapılır?

Bayilik başvurusu için yatırımcılar, öncelikle Özsüt’ün sitesine üye oluyor ve sitede bulunan bayilik formunu dolduruyor. Başvuru formları incelendikten sonra Özsüt’ün bünyesine uygun olan yatırımcılar ile irtibata geçiliyor ve ilk görüşme Bölge Satış Yönetmenleri ile yapılıyor. Bu aşamada yatırımcı adaylarından yatırım yapacağı bölge hakkında ticari bilgileri de beraberinde getirmesi isteniyor.

Tüm bu aşamalardan sonra son görüşme Genel Müdür ile gerçekleşiyor. Olumlu geçen görüşmeler sonucunda da franchising sözleşmesi imzalama aşamasına geliniyor.

SONUÇ OLARAK;

Günümüzde oldukça gelişme gösteren cafe sektöründe farklılığı yakalamak için yenilikçi olmak gerekiyor ve mümkün olduğunca ürün yelpazesini geniş tutmak da kar oranını artırıyor. Bu sebeple bayiliği alınacak firmanın adının, kalitesinin ve ürün çeşitlerinin göz önünde bulundurulması gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Mado Bayilik Şartları
Cafe Sektöründe İş Kurmak İsteyenlere

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir