Sizi Geleceğe Taşıyacak 16 Yeni İcat

Bilim adamları bizi büyüleyen ve içimizde bir an evvel sahip ona olma arzusuna neden olan icatlarla bizi şaşırtmaya devam ediyorlar.

İşte karşınızda çoktan piyasaya sürülmüş ya da yakında mağazalarda yerini alacak olan her birbirbirinden zekice tasarlanmış 16 yeni icat.

 

1. Uçan Masa Lambası

Flyte, mıknatısların gömülü olduğu küçük bir ahşap tabanın üzerinde havada süzülen kablosuz bir ampul. Bu lambanın daha şimdiden oldukça fazla kullanıcısı var çünkü şaşırtıcı derecede az enerji harcıyor. Hatta günde en az 6 saat çalıştırırsanız, lambanızın ömrünü 22 yıla kadar uzatabilirsiniz.

 

2. İçten Isıtmalı “Akıllı” Ceket

Flexwarm ceket sırt, göğüs ve bilek bölgelerine yerleştirilmiş özel ısıtma sistemine sahiptir. Özel sensörler sayesinde ısı çıkışını isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Sizce de sadece aktif olarak spor yapanlar tarafından değil herkesin takdir edeceği son derece faydalı bir keşif değil mi bu?

 

3. Yüzey Sterilizatörü

Kitchen Sanitizing Wand isimli cihaz gözenekli olmayan herhangi bir katı yüzeyden zararlı bakteri ve mikroorganizmaları  % 99’a kadar yok etmek için UV ışınlarını kullanır. Görünüşe göre ev kadınlarının hayali gerçek oldu: Artık tüm mutfaklar temizlikten ışıl ışıl parlayacak!

 

4. Üç Ekranlı Kapaklı Telefon

Bu cep telefonundaki birbirine bağlı üç ekran aynı anda farklı uygulamalar kullanıyor olsanız bile çeşitli modlarda çalışabiliyor. Klavyesi ise katlama elemanlarından birinin arkasında bulunuyor. İleri düzey cep telefonu kullanıcıları şimdilik proje aşamasında olan bu yeni icadın mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürülmesini umuyorlar.

 

5. Tercüme Yapan Kablosuz Kulaklık

Bu küçük kulaklıkları kulaklarınıza takar takmaz, ayarlardan sekmesinden seçeceğiniz dilde otomatik çeviriye başlıyor. Ve tüm bunları internete bağlanmadan halledebiliyorsunuz. Bu cihaz sayesinde seyahatleriniz çok daha kolay ve ilginç hale gelecek.

 

6. 2’si 1 arada: Silindirli Kaykay

Silindirli kaykaylar normal kaykayların aksine bacaklarınızı serbestçe kontrol etmenizi ve dönmenizi sağlar. Kaykay, çapı 25 cm olan 2 tekerleğe ve ayaklarınızı yerleştirmeniz için hazırlanmış konforlu platformlara sahiptir. Bu buluş çoktan hayatımıza girdi bile, üstelik silindirli kaykaylardan memnun olacak tek grup gençler değil.

 

7. Güneş Enerjisi İle Çalışan Şarj Cihazı

Port telefonunuzu güneş enerjisi kullanarak şarj eden kompakt bir taşınabilir şarj cihazıdır. Yapmanız gereken tek şey cihazınızı özel bir vantuz ile evdeki, arabadaki veya uçaktaki herhangi bir pencereye bağlamak. Cihazın ne kadar büyük bir rahatlık sunduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

 

8. Suda Çalışan Koşu Bandı

Water Walker & Spa koşu bantları büyük bir küvet gibi görünüyor ve alt kısmında yürümek veya koşmak üzere tasarlanmış hareketli bir yüzeye sahip. Bu koşu bandı kardiyo sırasında vücuda uygulanan baskı miktarını azalttığından herhangi bir yaralanma sonrası spor yapmak isteyenler için mükemmel bir icat. Aerobik egzersizlerle kasları güçlendirmeye ve aşırı yağları yakmaya yardımcı oluyor. Water Walker aynı zamanda muhteşem bir spa küveti işlevi görüyor, bu sayede egzersizden sonra rahatlayabiliyorsunuz.

 

9. Tek Aygıtta Birleşen Cep Telefonu ve Bluetooth Kulaklık

Sonunda birileri Bluetooth kulaklık ve cep telefonunu tek bir cihazda birleştirmeyi akıl etti. Telefonun yanlarına sıkıca bastırdığınızda kulaklık kısmı ortaya çıkıyor. Kambala isimli bu projenin halen daha fikir aşamasında olması son derece üzücü.

 

10. Gıda İçeriklerini Belirleyen Tarayıcı

TellSpec bir tabağın yapısını hızlı ve doğru bir şekilde öğrenmek isteyenleriniz için icat edildi ve piyasaya sürüldü. Cihaz ürünleri tarıyor, ardından besin değeri ile ilgili bileşenlerin ve içeriğindeki maddelerin bir listesini özel bir telefon uygulamasına gönderiyor. Artık yediğiniz ürünlerin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yok.

 

11. İnanılmaz Esneklikte Akıllı Telefon

Portal düşürmekten asla korkmayacağınız ve 10 metre derinliğe kadar suya dayanıklı süper esnek bir akıllı telefon. Aynı zamanda kolaylıkla bileğe bağlı bir cihaza dönüştürülebiliyor ve bir fitness takip cihazı veya akıllı saat gibi çalışabiliyor. Cihazın yakın gelecekte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

12. Taşınabilir Kopyala ve Yapıştır Aracı

Bu cihaz istediğiniz görüntüleri her an her yerde taramanıza ve yazdırmanıza olanak tanıyor. Siz düğmeye basıp taramanızı yapın yeter, sonrasında taradığınız bu görüntüyü mürekkep kullanarak herhangi bir yüzeye aktarabileceksiniz. Bu cihaz henüz tasarı aşamasında, ancak piyasaya sürüldüğünde onu alabilmek için uzun bir kuyruk oluşacağına eminiz.

 

13. En Net Hava Tahmini Veren Cep Telefonu

Window Phone hava durumunu net ve gerçekçi bir şekilde gösterebiliyor: üstelik yalnızca ekranın görünümünü değiştirerek. Bize düşen tek şey  ise bu fikrin hayata geçirilmesini beklemek.

 

14. Elektronik Sensörlü Kalem

Phree kalemi kullanarak istediğiniz her yere istediğiniz her şeyi yazabileceksiniz. Gerçekten işe yarıyor: Herhangi bir yüzeye yazdığınız tüm semboller dijital ortama aktarılacak ve bir akıllı telefona veya bilgisayara gönderilecektir. Acil olarak bir şeyler yazmanızın gerektiği ve elinizde telefon ya da kağıdın olmadığı durumlarda bu icat kurtarıcınız olacak.

 

15. Geleceğin Su Isıtıcısı MIITO

MIITO istediğiniz herhangi bir sıvıyı doğrudan bir bardak içerisinde, kupada veya herhangi bir kapta ısıtmanıza izin veren inanılmaz bir cihaz. Böylelikle hem tam olarak ihtiyacınız olan sıvı miktarını elde etmiş olursunuz, hem de daha az enerji ve zaman harcarsınız.

 

16. Taşınabilir Tost Makinesi

Evet doğru duydunuz, bir dilim ekmeği kızartmak için yeterince ısı sağlayan bir bıçak konsepti var. Üstelik bu zaman kazandıran ve temizlenmesi kolay cihazı herhangi bir yere götürebilir, böylelikle kalacağınız otellerde tost yaptırmak için tonlarca para harcamaktan da kurtulabilirsiniz. Bir Otostopçunun Galaksi Defteri filmindeki bir ışın kılıcı gibi görünse gerçekten de harika olurdu, ama ne yaparsınız, gerçek hayat bazen sıkıcı ve tatsız olabiliyor.

 

İlginizi çekebilir

En Başarılı İcatlar
Dünyayı Değiştiren Buluşlar
Avatar

Yazar : Deniz

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir