Su ve sabun geçirmez, yıkanabilir akıllı telefon

Temizliğe ve hijyene özen gösteren kullanıcılara özel inovatif iş fikirlerine son zamanlarda daha çok rastlar olduk. Bu gün de sizlere bu tarz bir iş fikrinden bahsedeceğiz.

Kore yapımı bu akıllı telefon, su ve sabun geçirmez özelliği sayesinde bulaşık yıkar gibi kullanıcılar tarafında yıkanabiliyor.

En soğuk aylara girdiğimiz şu günlerde soğuk algınlığı ve grip ofis ortamlarında ve kalabalık kapalı mekanlarda hızla yayılabilmektedir. Sürekli dokunduğumuz ve içli dışlı olduğumuz akıllı telefonlar da bu hastalıkların yayılmasına ön ayak olabilmektedir. Daha önceki bir yazımızda sizlere hijyene ve sağlıklarına dikkat eden müşterilerine kahvelerini beklerken akıllı telefonlarını temizleyebilmeleri için ekmek kızartma makinesi şeklinde bir cihaz sağlayan bir Kore Kafesinden bahsetmiştik. Aşağıddaki videoyu izleyerek önceden bahsettiğimiz ürün hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Şimdi de Japonya kökenli Kyocera kullanıcılarının sabun ile yıkayabilecekleri bir akıllı telefon geliştirdi. Bu da kullanıcılara telefonlarını kolayca sterilize etmelerini ve köpük banyosu yaparken kullanabilmelerini sağlamaktadır. Kılıfının ayrıca kendini onaran bir tabakası bulunmaktadır, böylece küçük aşınmalar kendi kendini onarabilmektedir.

Sizce hijyene ve sağlıklarına özen gösteren insanlara özel telefonlarını sterilize etmelerini sağlayan başka inovatif iş fikirlerini hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Gribe karşı koruyan mont
Erkeklere özel yıkama ve ütüleme gerektirmeyen gömlek!

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir