Ünlü Girişimcilerin Eşleri ve Sevgilileri

Her başarılı girişimcinin ardında bir kadın vardır desek? O halde bu ünlü girişimcilerin sevdikleri kadınlar kimler olduğuna ve ne kadar süredir beraber olduklarına bir bakmaya ne dersiniz? İşte karşınızda ünlü girişimcilerin merak edilen eşlerine ve nasıl tanıştıklarına birlikte bakalım:

 

Laurene Powell Jobs

Hem Apple hem de Walt Disney Şirketindeki hisseleri ile Laurene Powell Jobs, 2016’nın Forbes kaynaklı zengin listelerine göre teknolojinin en zengin kadını. Kendisi Steve Jobs’un dul eşi ve o 2011 yılında öldüğünde tüm mirasını eşi olarak Laurene üstlendi. Çiftin üç çocuğu var ve Laurene aynı zamanda hayır işleri ve politika üzerine çalışmalar yapan bir kurum olan Emerson Collective’in kurucusu.

Mutlaka okuyun: Apple ve Steve Jobs’ın Başarı Öyküsü

 

Lucinda Southworth

Lucinda (Lucy) Southworth güzel olduğu kadar zeki de, öyle ki eşi ile beraber okudukları üniversite olan Stanford’un biyomedikal bilişim alanında doktora yapıyor. İki çocuğa sahip olan çiftin Google’ın başarısından çok öncelerine dayanan uzun bir beraberlikleri var. Bir de şöyle tuhaf bir durum da var ki Lucy’nin kız kardeşi, General Hospital’daki rolüyle tanınan Amerikan aktris Carrie Southworth!

Mutlaka okuyun: Google’ın Kurucularından Larry Page’in Muhteşem Hayat Hikayesi

 

Talulah Riley

Zavallı Elon Musk! Gezegendeki en zengin adamlardan biri olmasına rağmen, uzun soluklu bir aşk yaşayamıyor. İlk boşanmasını 2008 yılında gerçekleştiren Musk, kısa bir süre sonra bu güzel kadın Talulah Riley ile tanıştı. 2010 yılında evlendiler. Bu evliliğin sonsuza kadar sürmesini umuyorlardı ancak çok geçmeden boşandılar. Ayrılığın ardından bir kez daha denemeye karar verip yeniden evlendiler. Ne yazık ki bu işin sonu da (belki de kaçınılmaz olarak) boşanma ile bitti.

Mutlaka okuyun: Elon Musk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Kate Greer

Kate ve Jack evli olmasalar da, Bay Dorsey’in ruh eşi uzun yılladır yanı başında. Bu yüzden de bu listemizde olmaya hak kazandı. Jack hem Twitter hem de Square Inc’in kurucusu ve şirketlerini tıpkı bebeği gibi gördüğünü söylemekten çekinmiyor. Sanıyoruz ki evliliklerini ertelemelerinin sebebi tam olarak bu. Zaten Kate’in de çocukların teknoloji konusunda bilgi edinmelerini amaçlayan bir şirket olan CampInteractive’de son derece yoğun bir iş hayatı var.

Mutlaka okuyun: Twitter’ın Kuruluş Hikayesi

 

Helene Mercier

Hayatta ikinci şans hep vardır ve Bernard Arnault piyanist Helene Mercier ile tanıştığında, şans yüzüne gülmüştü. Kendilerine ait üç çocuğu olan çift ilk evliliklerinden olan iki çocuğu da yanlarına alıp 1991 yılında evlendiler. 2016 hesaplamalarına göre kaynağını Dior, Givenchy ve Krug moda markaları ile ünlü içki markaları Dom Perignon ve Moet’den alan servetlerinin yaklaşık 30 milyar dolar olduğu söyleniyor.

Mutlaka okuyun: Fransa’nın En Zengin Adamı Bernard Arnault’un Başarı Hikayesi

 

Astrid Menks

Duyabileceğiniz en tuhaf ilişkilerden birinde sıra, çünkü sıradaki çiftimiz üç kişilik bir ilişkiden ikili ilişki evresine geçebilmeyi ancak başarabildi! Astrid Menks, Warren Buffet ile yetmişli yıllarda tanıştı ve o dönemlerde garson olarak çalışıyordu. Çiftimiz o zamandan beri birlikte yaşıyorlar. Ancak evlenebilmeleri ancak Warren’ın karısı Susan öldükten sonra, yani 2006’da mümkün oldu. O zamana kadar bu üçlü ortak Noel kartları dahi gönderdi, kartlar “Warren, Suie ve Astrid” isimleriyle imzalanıyordu.

Mutlaka okuyun: Warren Buffet’ın Hayatından Çıkarılması Gereken Dersler

 

Miranda Kerr

Hem zengin hem de yakışıklı bir eş bulmak herkese nasip olmaz. Miranda Kerr önceleri Hollywood’un gözde erkeklerinden Orlando Bloom’la evliydi. Miranda’nın bu evliliğinden bir çocuğu da var.

Ancak kendisi geçtiğimiz yıllarda Snapchat’in kurucusu olarak bilinen Evan Spiegel ile evlendi. Genç çift halen ilişkilerinin cicim aylarını yaşamaktalar biz de onları yürekten kutluyor, şans diliyoruz.

Mutlaka okuyun: SnapChat’in Kurucusu ve Ceosu Evan Spiegel’in Hayat Hikayesi

 

Anne Wojcicki

Anne Wojcicki, 2007-2015 yılları arasında Google’ın ortaklarından Sergey Brin ile evliydi. Çift ilişkilerini yürütmeyi ne yazık ki başaramadı hatta Sergey’nin Amanda Rosenberg ile ilişkisinin eşi ile ayrılığından ok daha önce başlamış olabileceği söylentileri dolaşıyordu. Her iki durumda da, Anne, boşanma anlaşmasının bir parçası olarak 30 milyar dolarlık nafakasını aldı ve kendisine ait 23andMe adlı şirketiyle ilgilenerek hayatına devam etti.

Mutlaka okuyun: Google’ın Kurucularından Sergey Brin’in Başarı Dolu Hayat Hikayesi

 

Flora Marcote

Klişelerden nefret ediyoruz, ama bazen var olmalarının bir nedeni olduğunu unutmamak gerek! Evet, Amancio Ortega 2001 yılında sekreteriyle evlendi, sonuç ne mi? Son derece mutlu görünüyorlar! Zara, Massimo Dutti, Berksha, Stradivarius vb. firmaları bünyesinde barındıran Inditex’in sahibi olan Ortega’lar toplamda 70 milyar dolarlık bir servet sahip.

Mutlaka okuyun: Zara ve Kurucusunun Başarı Hikayesi

 

Melinda Gates

Yeni bir işe başladığınızda ne olacağını asla bilemezsiniz, öyle ki bu durum Melinda Gates’in hayatını tepeden tırnağa değiştirdi! Eşiyle ilk tanışması Microsoft’ta birlikte çalıştıkları sırada olan çift yirmi yıldan uzun bir süredir evli. Zamanlarını seyahat etmek ve daha az önceliğe sahip, zor hayatları olan insanlara yardımcı olmaya harcıyorlar. Hatta servetlerinin yarısından fazlasını yardım kuruluşlarına bağışlamayı taahhüt ettiler. Vay be!

Mutlaka okuyun: Bill Gates’in Muhteşem Hayatı

 

Joan Branson

Richard Branson müzik, medya, uçak ve hatta gelinlik gibi pek çok farklı alanda hizmet veren Virgin grubunun sahibi ve kurucusu! Ama karısı Joan ile tanıştığında eşinin başka biriyle evli olduğunu biliyor muydunuz? Aslında, kocasını Richard uğruna terk etmesi bir antika mağazasında tanımalarının ardından geçen bir yıl içinde olmuş. Yine de mutlu görünüyorlar ve üstelik ailelerini tamamlayan iki çocukları da var.

Mutlaka okuyun: Richard Branson Hakkında Bilmeniz Gereken 20 Şey

 

Nikita Kahn

Zengin listelerini takip ediyorsanız, Oracle Şirketinin başı olan Larry Ellison’u tanırsınız. Kendisi aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en zengin 5 kişiden biri. Beş kez evlendi, son evliliği ise Nikita Kahn ile. Son evliliği ona yaramış gibi görünüyor, üstelik bu kadına fena halde tutulduğu da söyleniyor. Hatta restoranlarından birine eşinin adını vermiş! Ukrayna kökenli bir model olan eşinin ise şuanda sahip olduğu 55 milyar dolarlık servetle çalışmasına neredeyse hiç gerek yok!

Mutlaka okuyun: Oracle Kurucusu Larry Ellison Kimdir?

 

Priscilla Chan

Bay ve Bayan Facebook’a merhaba deyin! Bu ikili Mark Zuckerberg henüz bugünkü ününe kavuşmadığı dönemlerden beri beraberler. Hatta tanışmaları Harvard günlerine dayanıyor. Şuanda ise gurur dolu iki ebeveyn olmayı başarmış, sosyal medyayı bu gururlarını yansıtacak bir araç olarak kullanmaktan çekinmeyen bir çift olmuş durumdalar! Priscilla, kocasının başarısının onun için sürpriz olmadığını ve en başından beri onun yanında olduğunu söylüyor.

Mutlaka okuyun: Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg’in Başarı Hikayesi

 

Mackenzie Bezos

Söz konusu olan zengin birinin eşi olmak olunca akıllara gelen ilk soru “acaba zengin olmadan önce mi evlendiler yoksa sonra mı?”  oluyor. Çok şüpheciyiz değil mi? Ancak Mackenzie Bezos bu testi en yüksek notla geçenlerden. Çift Princeton’da, üniversitede tanıştı ve 1993’ten bu yana evliler. Jeff Bezos o günden bu yana dört çocuğa sahip olmuş, internet dünyasının gözdesi Amazon’u kurdu ve 166 milyar dolarlık bir servetin sahibi oldu.

Mutlaka okuyun: Jeff Bezos Kimdir?

 

Susan Dell

Susan ve Michael Dell, aynı adlı bilgisayar şirketinin sahibi çiftimiz olup Teksas’taki evlerinde dört çocuğuyla birlikte mutlu bir şekilde yaşıyorlar. Zamanlarını hayır işlerine harcayan çiftimiz ihtiyaç sahibi aileler ve hasta çocuklar için kendi vakıflarını kurdular. 20 milyar dolardan fazla bir servete sahip olduklarından konforlu bir yaşam sürmekte zorlanmayan çiftimiz, gösterişli hayat yaşayan diğer zenginlerin aksine, oldukça sessiz bir hayat yaşıyorlar.

Mutlaka okuyun: Milyarder Michael Dell’in Muhteşem Hayatı

 

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir