Vitamin ve mineral seviyesini ölçen akıllı akupunktur kalemi

Sağlık sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimciler için teknoloji tabanlı iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz. Vitastiq isimli akıllı akupunktur kalemi binlerce yıllık akupunktur bilgeliğiyle bilimsel verileri harmanlıyor ve el cihazı aracılığıyla vücuttaki vitamin ve mineral seviyelerini ölçüyor.

Son aylarda pazara giren takip cihazı sayısında ciddi bir artış var. Tüketiciler bu cihazlar sayesinde kendi sağlık kontrollerini evden yapabiliyorlar. Örneğin Cue isimli mini ev laboratuarı sayesinde moleküler seviyede 5 farklı sağlık ölçümü yapabiliyorsunuz ve Peek Vision isimli akıllı telefon uygulaması sayesinde herhangi bir yerden uzaktan göz muayenesi yapılabiliyor. Benzer şekilde Vitastiq isimli akıllı akupunktur kalemi de kullanıcıların vitamin ve mineral seviyelerini ölçüyor.

Tüketici dostu el cihazındaki elektrotlar sayesinde kullanıcılar vitamin seviyelerini ölçebiliyor ve fiziksel semptomlar oluşmadan önce eksiklikleri değerlendirebiliyor. Bu akıllı akupunktur kalemi herhangi bir akıllı telefonun kulaklık girişine bağlanıyor ve kullanıcının vücudundaki akupunktur noktalarına küçük elektrik akımları göndererek çalışıyor. Her ne kadar acı vericiymiş gibi görünse de kullanıcı çok fazla acı hissetmiyor.

Kullanıcılar Vitastiq’ı derilerine bastırdığında veri ücretsiz uygulama aracılığıyla kullanıcının akıllı telefonuna aktarılıyor. 30’a yakın değişen vitamin ve mineral ihtiyaçları kullanıcı tarafından gözlemlenebiliyor. Uygulama içi öğretici rehberler sayesinde kullanıcılar, vücudun çeşitli noktalarındaki akupunktur merkezlerini buluyor ve vücutlarıyla ilgili bilgi topluyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek başarılı bir iş fikri olan Vitastiq hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Vitastiq, Indiegogo üzerinden başlatılan ve 23 Ocak’ta biten kitle fonlaması kampanyasını başarılı bir şekilde tamamladı. Perakende fiyatı 99 dolar olan ürün mart ayında piyasaya sürülecek.

Sağlık sektörüne yatırım yapmak isteyen girişimcilere özel tüm dünyadan dikkat çeken başarılı iş fikirlerini ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sağlık ve para ile kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.