3d Metal Yazıcı

3D metal baskıyı gerçeğe dönüştürmeyi amaçlayan Vader sistemleri plastik yerine eritilmiş alüminyumu kullanan bir inovasyonu hayata geçirmek üzere.

3D baskı şu ana kadar plastikle sınırlı kalmıştı, “Yeni iş fikirleri” sitemizin düzenli okuyucuları daha önce paylaştığımız 3d yazıcıları bilirler. Şimdi de 3D metal baskıyı gerçeğe dönüştürmeyi amaçlayan Vader sistemleri plastik yerine eritilmiş alüminyumu kullanan bir alet geliştiriyor.

Prototipi Maker Fuarı New York 2013’te gösterilen aletin öne çıkan özelliği ,metali sıvı olana kadar ısıtmak için yerleştirilmiş küçük bir fırına sahip olmasıdır. Yazıcı daha sonra yazıcı yatağına malzemeyi çekmek için – doğal ya da elektriksel olarak uyarılmış- manyetizmayı kullanıyor. Bir dijital dosya 3D yazıcıya gönderildiğinde, aynı mürekkep püskürtmeli yazıcı gibi istenilen yerde metal küçük imgeler yazdırır. Ayrıca mürekkep püskürtmeli yazıcılar kadar çabuk çalışmakta. Bununla birlikte 250 mm küp maksimum yapı hacmi ile metalden 3D yapılar oluşturabilmektedir.

Haberlere göre Vader sistemlerinin baba-oğul takımı, 2014 yılı içinde yaklaşık 10,000 Amerikan Dolarına bu inovasyon harikasını piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir