Bisiklet kazalarını önlemek için geliştirilen sprey

Geceleri yolculuk yapan binlerce bisikletçinin fark edilmeye ihtiyaçları var.

Bu problemi çözmek isteyen Volvo eşsiz bir çözüm buldu: bisikletçiler ve yayalar tarafından gece yola çıkmadan önce, kıyafetlere veya bisikletlere sıkılan bir sprey LifePaint.

Volvo taahhüdünü yerine getirmek için reklam ajansı Grey London ile işbirliği yaptı ve güçlerini İsveçli girişimci Albedoo100 ile birleştirdiğinde LifePaint doğdu.

LifePaint, gün boyunca görünmez olan ancak bir ışık olduğunda ışıl ışıl parlayan yansıtıcı bir spreydir. Bisiklet kazalarını önlemeye yönelik geliştirilen sprey yıkanıp temizlenebiliyor ve uygulandığı yüzeyin rengini değiştirmiyor.

Girişimci firma sprey hakkında şunları söylemiştir: “Sprey tamamen görünmez. Kıyafetlerde leke bırakmıyor veya kıyafetleri tahrip etmiyor ve yıkayıp temizleyebiliyorsunuz.”

Geçen yıl dünyada 100 binlerce insan bisiklet kazasında yaralandı ya da öldü. Ve daha çevreci ulaşım için arabalardan vazgeçen insanların sayısı her geçen gün artıyor.

Türkiye gibi gelişmekte olan araba merkezli ülkeler de çevre dostu ulaşım seçeneklerini uygulamaya başladığından bisiklet güvenliği konusu, büyüyen bir endişe haline geldi.

LifePaint bu sebeple bisiklet güvenliği ve insan yaşamı açısından uluslararası bir çözüm sunuyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek LifePaint hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir