Çığlık Terapisi için Screamotron

İlginç icat ve inovasyonlara gün geçmesin ki bir tane daha eklenmesin. Aşırı stresli veya kızgın bireyler için yeni bir icat: Screamotron 3000. Bu cihaz karaoke boomboxların ( seyyar teyp ) yenilenmiş halidir. Cihaz çığlık attığınızı duyduğu anda fotoğrafınızı çekiyor.

Fotoğrafçı ve bu alışılmadık cihazın mucidi Billy Hunt’ın belirttiğine göre bu cihaz sayesinde beynin duyguları ve hatıraları işleyen bölümünden faydalanabiliyorsunuz.

Hunt ‘ın belirttiğine göre bazı insanlar içe doğru bazı insanlar dışa doğru bağırır.

Çığlık atmak bazı bilimsel çevrelerde tedavi olarak görülür. Örneğin Psychology Today’de yer alan Dr. Arthur Janov’un tedavisine göre çığlık atarak ve hıçkırarak ağlayarak çocukluk dönemimizdeki bastırılmış acılardan ve ruhsal bozukluklardan kurtuluruz.

Ayrıca ScreamBody gibi tedavi amaçlı esprili buluşlar sayesinde insanlar çalıştıkları yerde veya kamu alanlarında çevre korkusu olmadan özgürce bağırabilirler.

ScreamBody sosyal baskılara karşı fark edilmek ve dikkat çekmek için tasarlanmıştır. Cihazın mucidi Kelly Dobson bireylerin kızgınlığını örtmelerini istemiyor ancak stresin bireyler üzerine etkisini fark etmelerini istiyor.

Kızgınlıklar içeriye dönük depresyona sebep olur. Stres, kızgınlık ve endişe beyinde yer değiştirerek beynin ön lobunu etkiler.

İlginç iş fikirlerini ve inovasyon örneklerini  siz değerli okuyucalarımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir