Evde Çocuk Bakarak Para Kazanma

Evde çocuk bakarak para kazanma özellikle çocuk seven hanımlar için ideal bir meslek. Çocuk bakımı önemli ve özen gerektiren bir konudur. Avrupa’da evde çocuk bakarak para kazanma yolunu seçenler, genç ve bu işin eğitimini almış hanımlar tarafından yapılmaktadır.

Ülkemizde de yaygın olarak yapılan iş henüz herkes tarafından eğitimli olarak yapılıyor denilemez. Çocuk bakımı bilinç ve eğitim gerektiren bir iş olmakla birlikte tecrübe de gerektirir. Çocuk bakma işi konusunda tecrübeli hanımların ya da daha kendi çocuklarını büyüttüğü için tecrübe edinmiş bayanların yaptığı iş ev ortamında olduğu için pek çok avantajda sağlıyor. Gerek kendi evinde, gerek çocuğuna baktığı ailenin evinde çocuk bakan hanımlar, ev ortamında rahat hareket ete imkânına da sahip oluyorlar. Bir ofiste gibi hiyerarşik ya da resmi ilişkiler olmadan, çocuk uyuduktan sonra evde televizyon izleme, kitap okuma ya da dinlenebilme gibi imkânlara sahip olan hanımların çoğunluğu bu işi severek yapıyor.

Hem rahat ev ortamında dinlenerek, istediği gibi hareket ederek hem de karşılığında para kazanarak çalışma hayatına atılan çocuk bakıcılarının tamamı bayanlardır. Bayların çocuk bakabilmesi daha zor ve alışılmış bir şey değil. Eğer erkek çocuk bakıcısı varsa bile istisnadır ki istisnalar da kaideleri bozmaz. Her hangi bir mesleği olmayan, daha önce herhangi bir alanda iş tecrübesi olamayan ama çalışma hayatına atılmak isteyen kişiler için çocuk bakma fikri gayet mantıklı. Tüketimin değil de üretimin parçası olmak isteyen hanımların diploma ya da eğitim almış olmasa da tecrübeleri varsa yapacakları bu iş sayesinde ayakları üzerinde durabilme imkânları da doğmuş oluyor. Artık ülkemizde de kurslar, seminerler, hatta üniversite de bölümleri olan çocuk bakımı, genç çocuk bakıcıları için diplomalı olmaları şansı da veriyor. Dolayısıyla buna bağlı olarak alacakları maaş da yükseliyor.

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir