Kişisel Küre

Sıra dışı, estetik ve dış dünyadan izole olmuş kişisel küre oldukça özel bir parça. Cocoon adı verilen bu yaratıcı ve değişik tasarım, dış dünyadan kendini arındırmak isteyen kişiler için tasarlanmış adeta. Geri çekilmek için, ideal bir tasarım olan kişisel küre, adeta bir balonu andırıyor. İçine konulan minderler sayesinde, içinde sessiz, sedasız, keyifli zamanlar geçirmek mümkün.

Her insan bazen kabuğuna çekilip, yalnız kalmak ister. Hepimizin hayattan sıkılıp, kendimize döndüğümüz, kimseyle konuşmak istemediğimiz, evden çıkmak istemediğimiz, kendimizle baş başa kalıp, yanımızda kimseyi istemediğimiz zamanlarımız olmuştur. Kişisel küre, adından da anlaşılacağı gibi balon şeklinde yuvarlak bir küre şeklinde yapılmış. Bahçenize kurarak, içinde oturup, sakin ve dingin olabilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz, dinlenebilirsiniz.

Kapalı bir ürün olduğu için sese ve dış etkenler olan kar, yağmur, dolu gibi hava olaylarından da sizi koruyabiliyor. Farklı mekânda huzur olur anlamına gelen tebdil-i mekanda ferahlık var sözünü doğrular nitelikte olan küre, içine girildiği anda insanı büyük bir huzur ve dinginlikle sarıyor. İçinde oturup, farklı mekânda olmanın getirdiği ruh hali ile dış dünyayı tek kişilik olan küreden seyretmek farklı bir deneyim oluyor.

Tek kişinin içinde rahat rahat oturabileceği, dinlenmek için uzanabileceği, bir şeyler yenip, içebileceği küre kişisel bir alan konumunda tasarlanmış. Yakın zamanda belki pek çok kafede karşılaşabileceğimiz nitelikteki ürün, yağmuru ve soğuğu geçirmediği için, restoran ve çay bahçeleri işletenler için kışın ideal bir mekân olabilir. İşletmecilerin dikkatini çekebilecek olan ürün, yeni bir girişimin ilk adımı olabilir. Restoranlar ve çay bahçeleri için oldukça ilgi görebilecek ve müşteriler tarafından tercih edilebilir. Kişisel küre ile tasarlanmış bir çay bahçesinde eminim kimse içeride oturmak istemeyecektir.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir