Evde Pasta İşi

Evde iş yaparak para kazanmak isteyenler için en popüler iş imkanlarını araştırmaya devam ediyoruz. Daha çok bayanlara özel bir evde iş imkanı olan pasta işi sayesinde ayda 400-1500 TL arasında değişen rakamlarda ek gelir elde edebilirsiniz.Unlu mamuller pişirmekten ve onları süslemekten hoşlanıyorsanız bu iki yeteneğinizi birleştirerek evde pasta işinize başlayabilirsiniz. Bu iş fazla kaynak, araç veya ekipman gerektirmeğinden faaliyetlerinizi evinizden kolaylıkla yürütebilirsiniz. Zaman içerisinde düzenli müşterilerinizin sayısı artarsa evinizden yürüttüğünüz pasta işinizi başka bir seviyeye geçirebilir ve büyük bir yer kiralayarak sanat eserleri yaratabilirsiniz.

 

Evde pasta işine nasıl başlanır?

1 – Pastalarınızı evinizden yapıp satacak olsanız bile gıda işi yapacağınız için almanız gereken izinler olabilir. İlgili resmi kurumlara başvurarak yapmanız gerekenleri öğrenin. Ürünlerinizin sağlık ve hijyen koşullarına uygun olduğundan emin olmalısınız.

2 – Pastaneler ve diğer ev yapımı pastalar satan firmalarla temas kurun.  Onlara yaptığınız pastalardan bahsedin ve pasta süsleme hizmetleri verebileceğinizi söyleyin. Önemli ve potansiyel müşterileri için bedava pasta yapmayı teklif edin. Böylece becerilerinizi göstermiş olursunuz.

3 – Pastalarınızın resimlerinin ve verdiğiniz hizmetlerin açıklamalarının olduğu el ilanları tasarlayın. Ayrıca kartvizitler bastırın ve potansiyel müşterilerinize dağıtın.

4 – Basın bülteni gibi bir yazı hazırlayarak çevre halkına dağıtın böylece evde pasta işinizle ilgili haberler yayılmaya başlayacaktır.

5 – Pasta tasarımlarınızı, fiyatlarınızı,  şartlarınızı ve müşteri görüşlerini paylaşmak için bir internet sitesi açın. Hosting hizmeti veren bazı internet sitelerinde bedava şablonlar bulabilirsiniz.  Şablon kullanmaya karar verdiyseniz pasta veya unlu mamul resimleri olanları seçin. Kartvizitlerinize, el ilanlarınıza ve broşürlerinize internet sitenizin adresini de eklemeyi unutmayın.

6 – Bu işi evinizden rahatça yürütebilmek için mutfağınızı masalar, ekipmanlar ve araçlarla donatmanız gerekir. Elinizin altında durması için pasta süsleme malzemeleri alın. Müşterilerinizin vereceği özel pasta siparişleri için hazırlıklı olun.

7 – Pastaların güvenli bir şekilde müşterilere ulaştırılması için iyi bir dağıtım sistemi kurmalısınız. Biten pastalarınızı saklamak için pasta kutuları ve bazları satın alın. Pastaların süslenmesinde, yüklenmesinde ve pastaların müşterilere teslim edilmesinde size yardımcı olması için yarı zamanlı çalışacak birini işe alabilirsiniz.

Pasta yaparak hemen para kazanmaya başlamak için

Eğer evinizde yaptığınız pastalarınıza kısa sürede müşteriler bulmak istiyorsanız yazımıza “nerede yaşadığınızı,ne tür pastalar yapabildiğinizi ve size ulaşmak için herhangi bir mail adresinizi” yorum olarak yazabilirsiniz. Bu sayede o çevredeki ihtiyaç sahipleri size kolaylıkla ulaşabileceklerdir.

Ev hanımlarına yönelik en kazançlı evde iş imkanlarını ve ek gelir sağlayan iş fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. yazınızı çok beğendim gaziantepte ikamet ediyorum.her çeşit yaş pasta,kuru pasta,resimli yaş pasta ve özel günler için sizlere özel pastalar yapabilirim… TEŞEKKÜRLER.

  2. Her türlü yaş pasta, şeker hamurlu yaş pasta, şeker hamurlu kurabiye, doğum günü ve parti ikramlıkları,tuzlular, börekler, mezeler, kanepeler yapıyorum ayrıca sizin tasarladığınız, istediğiniz, ihtiyacınıza ve konseptinize uygun pastalar da yapıyorum.iletişim için:ayca_yazicin@hotmail.com

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir