İnternet Mağazası Nasıl Açılır?

İnsanların çoğu online satış yaparak para kazanmak istiyor ancak e-ticaret ve web sayfaları hakkında en temel noktaları bilmiyor. Aşağıdaki adımları takip ederseniz web sayfanızı tamamlayabilir ve hiç zaman kaybetmeden bütün ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz.

 

Nasıl Başlanır?

Öncelikle ürünlerinizi bulmanız gerekiyor. Ürünlerinizi bütün paranızı yatırmadan almalısınız. Bunun için dropshipping yöntemini tavsiye ediyoruz. Bu satış yönteminde ürün toptancıları satıcı için her şeyi yapıyor. Örneğin siz bir satıcısınız. Ücretsiz veya ücretli olarak toptan ürün sağlayan firmanın veritabanına erişiyor ve stoklarındaki tüm ürünlerin resim ve bilgilerini toptan fiyatlarının yanında tavsiye edilen satış fiyatlarıyla birlikte stok durumlarını görebiliyorsunuz. Yapmanız gereken gittigidiyor veya herhangi bir açık arttırma sayfasında toptancıda bulunan ürünleri listelemek veya alışveriş sayfanıza ürünleri girmek ardından satışları beklemek. Satıştan sonra diyelim ki toptan fiyatı 100TL olan bir ürünü 120TL’ye sattınız. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey sattığınız ürünü toptancınızın sayfasından satın almak, 100TL’lik toptan fiyatını toptancıya ödemek ve müşterinizin adresini teslimat adresi olarak girmek. Toptancı satılan ürünü sizin adınıza müşteriye yolluyor ve size müşterinize iletmeniz için gönderim yaptığı firmanın internet sayfasından teslimat durumunun kontrol edilebildiği kodu gönderiyor. Bu şekilde siz sattığınız ürünün paketlemesi, gönderimi veya depolamasıyla uğraşmadan hatta ürünü görmeden satışınızı yapıp kârınızı almış oluyorsunuz. Satacağınız ürünleri toptan satın almak ayrı bir yol ancak bu yöntemin pek çok dezavantajı vardır.

Satmayı düşündüğünüz ürünleri size sağlayabilecek olan firmalarla temas kurun. ( dürüst olmak gerekirse bu en zor adımdır ) Bazı firmalar işletme ruhsatınızı görmek isteyebilir.

Ürünleri nasıl temin edeceğinizi belirledikten sonra eBay veya gittigidiyor gibi açık arttırma sayfalarında üyelik açın. Bu web sayfalarında açacağınız dükkânları yönetmek oldukça kolaydır.

İnternet mağazanızı açtıktan sonra kategoriler belirleyin. Bu sayede müşterileriniz mağazanızda kolayca alışveriş yapabilirler.

( En önemli adım ) Son olarak yapmanız gereken insanların sizi bulmasını sağlamaktır. Bu nedenle anahtar kelimeler kullanmanız gerekir. Anahtar kelimeler sayfanızın içeriği ile ilgili kelimelerdir. Bu kelimeleri “meta etiketlere” ekleyerek arama motorlarında daha iyi yerlere gelebilirsiniz. Arama motorlarında belirlediğiniz kelimeler aratıldığında sizin sitenizde sonuçlar arasında listelenir. Sayfanızın içeriği ile uyumlu anahtar kelimelerinizi belirleyin ve meta etiket olarak ekleyin. Bu kelimeleri sayfa içerisinde de kullanın. Belirleyeceğiniz anahtar kelimeler çok önemlidir. Google Anahtar Kelime Aracı’nı kullanarak hangi anahtar kelimenin ne sıklıkla arandığını ve alternatif anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Tahmin edemediğiniz ve en çok aranan kelimeleri bularak, sitenizi bu kelimelere göre optimize edebilirsiniz.

Web sayfanız tamamlandıktan sonra müşterileri gelmesini bekleyin. Arama motorlarında üst sıralarda yer almanız zaman alacaktır, bu nedenle sabırlı olmalısınız.

Müşterileriniz siparişlerini verdikten sonra distribütörlerden ürünleri alın ve müşterilerin adreslerine gönderin.

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Bende yeni internet mağazası açan genç girişimcilerden biriyim. Eğer cidden kafanızda bu işi yapmayı planlarsanız size tavsiyem çok sabırlı olmayı ve bu işin zaman gerektiren bir iş olduğunu unutmamanız gerektiğidir. Kısa yoldan hemen para kazanmak için bu sektöre yönelmeyin büyük hata yaparsınız sokak satıcılığını düşünmek daha akıllıca olur. Ancak şunu da unutmamak gerekir e-ticaret işi yapıp da (tabiki sitesini sürekli güncel tutan ve ürünlerinde yok satmayan sitelerden bahsediyorum) para kazanmıyorum diyen yoktur galiba. İşin sırrı her şeyi sırayla yapmakta, sitenize özen göstermekte ve sabırlı olmaktan geçiyor.

    Hepinize şimdiden bol müşterili yüksek hitli günler diliyorum 🙂

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir