İşinizi büyütmek için ipuçları

Ekonomik durgunlukta işlerinizi nasıl büyüteceğinize ilişkin endişeleriniz mi var? Endişeleriniz olmasın. Birkaç küçük düzenleme yapın ve işletmeniz hayatta kalmanın ötesine geçsin. Doğru şeylere konsantre olursanız, işletmeniz zorlu ekonomik zamanlarda bile büyür.

Bugün sizlere istikrarı nasıl arttırabileceğinize ve işlerinizi nasıl büyütebileceğinize dair basit ayrıntılardan bahsedeceğiz.

 

Küçük ölçekli işletmeler için akıllı stratejiler

1- İşletmenizin bütün kar merkezlerini güçlendirin

Her işletmenin gizli kar merkezleri vardır. Yeniden çalışabileceğiniz eski müşterileriniz, geliştirebileceğiniz etki alanları, iyileştirebileceğiniz süreçler, geliştirebileceğiniz reklam faaliyetleri ve keşfedilmeyi bekleyen pasif gelir kaynakları olabilir. Bu kar merkezlerini güçlendirin ve karınızı arttırın.

 

2- Kendinizi koruyun

Küçük ölçekli işletme sahiplerinin birçoğu başarıyla alakalı önemli unsurları atlarlar. Şirketlerini ilgili kurumların ruhsat ve izni olmadan, vergiyle alakalı yapılması gerekenleri yapmadan veya bir avukattan yardım almadan açılan bir sürü şirket vardır. Bütün bunları doğru ve düzgün bir şekilde yapmazsanız ileride başınız belaya girebilir.

 

3- Önemli unsurları atlamayın

Markalama, küçük ölçekli işletmelerin birçoğunun gözden kaçırdığı en önemli unsurlardan biridir. Ve yanlış kalabalığa pazarlama yaparsanız zaman ve para kaybedersiniz. Başlangıç aşamasından itibaren her şeyi düzgün ve doğru yaparsanız çok daha hızlı bir şekilde başarılı olursunuz.

 

4- Araştırma yapın

Pazar araştırması sizi birçok masraftan ve baş ağrısından kurtarır. Faaliyete geçmeden önce, hedef pazarınızın içini dışını öğrenmeniz gerekir. Cevaplamanız gereken sorulardan bazıları:

  • Hedef pazarım kim?
  • Hedef müşterilerimin geceleri uykularını kaçıran şey ne?
  • Bu problemleri nasıl çözebilirim?
  • Problemlerini çözecek ürün veya hizmeti bulursam, ne kadara satabilirim?

 

 5- Düşük maliyetli, yüksek etkili pazarlama yöntemlerini kullanın

Girişimcilerin birçoğu karmaşık ve pahalı pazarlama kampanyaları hazırlarlar. Sayısız düşük maliyetli ve yüksek etkili yöntem vardır ve internetin de gücüyle markanızla alakalı farkındalık oluşturmanız hiç olmadığı kadar kolay hale gelmiştir.

Bunun yanı sıra, daha çok iş getirecek stratejilere odaklanın ve verimliliklerini mümkün olduğunca çok arttırmak için bunları en iyi şekilde kullanın.

 

6- Doğru şekilde büyüyün

İşinizi büyütmek için “uzun eşek” yaklaşımını benimseyin. Düşük riskli iş modeli ile faaliyete geçin ve genişleme ve büyümeyi finanse etmek için işinizden elde ettiğiniz geliri kullanın.

 

7- Doğru yardımı alın

Hangi aşamada olursanız olun, işinize değer katacak profesyonellerle birlikte çalışmayı tercih edin. İdeal iş danışmanı; farklı iş modellerinden anlayan, sizin için en uygun olan modelini belirlemenize ve bütün potansiyel kar merkezlerini ortaya çıkarmanıza yardımcı olan ve karlılığınızı nasıl arttırabileceğinizi gösteren kişidir. Sağlam bir iş modeli, güçlü bir marka ve uzun vadeli pazarlama stratejisi geliştirmek için bu kişiyle birebir çalışın ve ihtiyacınız olan diğer profesyonellerle temas halinde olmanız konusunda yardım isteyin.

 

İlginizi çekebilir

İşimi nasıl büyütebilirim?
Kar marjımı nasıl arttırabilirim?
İyi bir patron olmak için ipuçları
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir