Lc Waikiki Bayilik Şartları

Giyim sektöründe iş kurmak isteyenlere özel en popüler bayilik veren giyim firmalarını araştırmaya devam ediyoruz.

Giyim konusunda üst düzey bir konumda yer alan Lc Waikiki, kendi işini kurmak isteyen bir çok yatırımcı ve/veya girişimci için de ideal bir seçenek oluyor. Yıllık ortalama %30 büyüme oranıyla ve 4 milyar TL’ye yakın cirosuyla birçok girişimciyi kendine çekmektedir. Giyim sektöründe yer almak, bu sektöre yatırım yapmak isteyenler oldukça cazip olan Lc Waikiki bayilik sistemini inceleyebilirler.

Lc Waikiki bayiliğinin nasıl alınacağı konusunda sizlere rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. Yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

Lc Waikiki Hakkında

Lc Waikiki, oldukça geniş bir geçmişe sahip markalardan biridir. İlk olarak 1985 yılı içerisinde Fransa’da doğan bu marka, 1997 yılında satın alınarak bugüne kadar büyüyerek getirilmiştir. 16 yıllık büyük bir süreçte Türk markasının çatısı altında büyümeye devam ede Lc Waikiki, gerek sunduğu moda ile uyumlu katalogları gerekse de mağazacılık hususundaki gelişmiş yapısı ile her zaman örnek bir marka olmuştur.

2009 yılı içerisinde firmanın koyduğu hedef, Avrupa içerisinde ki ilk üç büyük markadan biri olmaktır kendi sektöründe. Bu nedenle de günümüze kadar gelinen süreç içerisin de bu doğrultuda yapılan çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmekte, her geçen yıl bu hedefe çok daha yakın bir hale gelmektedir marka.

 

Neden Lc Waikiki bayiliği almalıyım?

Öncelikle markanın bilinirliği ilk aşamada büyük bir fayda sağlamaktadır. Nitekim gerek ülkemiz içerisinde, gerekse de dünya genelinde bir çok bayinin reklama ihtiyaç duymadan doğrudan marka olarak satışını yaptığı nadir giyim/tekstil isimlerinden biridir Lc Waikiki… Tüm bunların yanı sıra, oldukça çeşitli bir katalog içeriğinin bulunması sizlere büyük bir kesime hitap etme şansı sunuyor. Çocuk, kadın, erkek olmak üzere her kesim için bir hayli uygun fiyatlar dahilinde ürün yelpazesine sahip olabiliyorsunuz.

Lcw mağazası açmak karlı mı?

Aylık 50 bin TL ciro yapan bir mağazayı ele alırsak;

%8 KDV oranını çıkarırsak 50 bin0,92 = 46 bin TL

Ürün Maliyet Bedeli: Kazancın yaklaşık %60’ı maliyet olacağı için 46 bin0,4 = 18.400 TL

Brüt Kar Miktarı:  46.000 – 18.400= 27.600 TL olmaktadır.

 

Bayilik Şartları

Bayilik şartları çok net olmamakla birlikte şu şekilde sıralayabiliriz.

  • En yakın lcw mağazasına belli bir uzaklıkta olan, insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu bir yer seçilmesi öncelikli şarttır.
  • Mağaza büyüklükleri değişmekle birlikte ortalama 1.000 metre kare civarında olmalıdır.
  • Bayilik maliyeti de açılacak mağazanın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.

Lc Waikiki markası, yurt içinde 2012 yılı itibari ile franchising vermeyi durdurmuştur ve bu tarihten itibaren herhangi bir bayilik imkânı sunmamaktadır. Ancak firma yurtdışında bayilik vermeye devam etmektedir. Yakın zamanda da yurt içinde de bayilik sistemi tekrar aktif olabilir. Bu konuda bir gelişme yaşandığında sizi bilgilendereceğiz. Bunun için sitemizi sürekli olarak takip edebilirsiniz.

Giyim sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere özel en karlı bayilik veren giyim firmalarını araştırmaya devam edeceğiz.

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir