Tabaklı Klavye

Hollandalı tasarımcı Hella Jongerius tarafından tasarlanan tabaklı klavye bilgisayar başından uzun süre kalkamayan ve bu nedenle bilgisayar başında yemek yemen zorunda kalanlar için oldukça ideal. Saatlerce bilgisayarın başından kalkmayan pek çok insan var. İşte tabaklı klavye tam da bu insanlara göre.

Bazıları, yoğun iş trafiği yüzünden, bazıları bilgisayarda internet ve oyun tutkusu yüzünden uzun saatler bilgisayarın başından kalkmıyor. İş yerinde ise yemek saatini de yemekleri de kaçırabiliyor. Bu şahane tasarım sayesinde bilgisayarın başından kalkmadan yemek yenebiliyor. Klavyenin ortasında bulunan tabak sayesinde hem bilgisayar kullanıp hem de yemek yenebiliyor.

Üstelik bilgisayarın klavyesine de yemek dökülmesinin önüne geçilmiş oluyor. Yemek yerken klavyenin üzerine dökülen yemek ya da içecekler, klavyenin hatta bilgisayarın bozulmasına neden oluyorken tabaklı klavye su geçirmiyor ve yıkanabilir özelliğe sahip. İnternet bağımlılarının işini kolaylaştıran ürün şu anda henüz konsept aşamasında. Daha fikir aşamasındayken bile takdir toplayan tasarım, satışa sunulduğu anda büyük ilgi göreceğe benziyor.

Şu sıralar kendi işini yapmak isteyen kişiler varsa ve yakın zamanda böyle bir girişimde bulunacaklarsa tabaklı klavye ile ticarete atılabilirler. Ticaret hayatına adım atarken böyle bir ürünün varlığı girişimciler için büyük bir şans olsa gerek. Şimdiden büyük ilgi gören bir ürünün satışa sunulduğunda ne kadar başarılı olacağını tahmin etmek hiç de zor değil. Büyük bir ihtiyacı karşılayacağı için büyük rakamlarda satış yapacağı kesin.

Kim istemez ki bilgisayarda çok önemli bir işi varken, bilgisayar klavyesine ekmek kırıntıları, yemek ya da içecek dökülmesin. Ve bilgisayardan kalkmadan yemeğini rahatça keyifli yiyebilsin. Ticaret hayatına yakın zamanda atılmak isteyen girişimciler için ideal bir tasarım olan ürün patenti satın alınarak üretimi de gerçekleştirilebilir. Ya da yurtdışından ithal edilerek iç piyasaya da satılabilir.

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir