Yürüyerek Para Kazanmak İsteyenlere

Yürümek her gün yaptığımız bir şey. Bir yere gitmek için, zaman geçirmek için, egzersiz yapmak için her gün bir şekilde yürüyoruz.

Peki yürürken ekstra hiçbir şey yapmadan para kazanmak gerçekten de şahane olmaz mı?

Peki size yürüyerek para kazandıran pek çok mobil uygulama var desek?

Bu yazıda yürüyerek para kazanmanızı sağlayacak mobil uygulamaları ele alacağız. Kazanacağınız paralarla belki bir kitap ya da bir bardak kahve alabilirsiniz. Yani öyle büyük paralardan bahsetmiyoruz. Ancak doğuştan beri yaptığımız bir şey için ekstradan para kazanmak yine de şahane bir şey.

Gelin, şimdi yürüyerek para kazandıran mobil uygulamalara bakalım.

 

Yürüyerek Para Kazanma Uygulamaları

1. Achievement

Achievement, yürümenin de dahil olduğu çeşitli egzersizler için size ödeme yapan bir mobil uygulama. Yani yüzerek, bisiklete binerek, koşarak ya da herhangi bir sporu yaparak da para kazanabilirsiniz.

Sistem şöyle: Her tür yaptığınız etkinlikleri Achievement uygulamasına giriyorsunuz. Yediğiniz yemekleri, uyuma ve uyanma saatlerinizi, kilo değişimlerinizi ve sosyal medyada gezdiğiniz siteleri Achievement’a kaydediyorsunuz ve bu işlemlerin her biri için 6 puan alıyorsunuz. Gün içinde yaptığınız egzersizlerden ise tam 80 puan kazanıyorsunuz.

Toplamda 10.000 puan topladığınızda 10 dolar kazanıyorsunuz. Bu para isterseniz banka hesabınıza yatıyor, isterseniz de uygulamada yer alan hayır kuruluşlarına bağış yapabiliyorsunuz. Tabii 10.000 puan toplamak için ortalama 4 aylık bir aktivite kaydınız olması gerektiğini de belirtelim.

Yani bir yıl içinde egzersiz ve diğer aktivitelerinizi Achievement’a kaydederek yılda 30 dolar kazanabilirsiniz. Ayrıca uygulamadaki anketleri doldurarak da ekstra para kazanma şansınız var.

Fitbit, Garmin, MyFitnessPal gibi uygulamalarla uyumlu çalışan Achievement’ta puanlarınızı düzenli olarak izleyebilir ve toplayabilirsiniz.

Yani gördüğünüz gibi ortada büyük bir para yok ancak size psikolojik olarak hareket etme, spor yapma, düzenli beslenme motivasyonu sağlaması bakımından Achievement güzel bir uygulama.

 

2. Lympo

Lympo daha sık egzersiz yapmayı teşvik eden, sonunda LYM kripto para kazanmaya imkan sağlayan bir uygulama. LYM kripto paraları hediye çeki ya da spor ürünlerinde indirim şeklinde kullanabiliyorsunuz. Android ve iOS cihazlarda çalışan uygulamada her gün bazı görevler veriliyor. Öğle arasında 20 dakika yürüyüş, sağlıklı beslenme, sabah yürüyüşü gibi şeyler… Apple Health ile entegre çalışan uygulama, sizi daha çok hareket etme konusunda motive edebilir.

 

3. People Walker

People Walker, yürüyüş arkadaşı bulma mantığı üzerine kurulu güzel bir uygulama. People Walker üyesi bir kişiyle birlikte yürüyüş yaptıkça puan kazanıyorsunuz. Uygulamaya üye olurken geçmişinizi kontrol ettirmek için ufak bir üyelik ücreti ödüyorsunuz. Şu an için sadece Amerika’da aktif olan uygulamanın global pazara da açılması bekleniyor.

 

4. PK Coin

PK Coin, iOS tabanlı bir uygulama ve fiziksel aktivite yaparak PK Coin kazanma sistemine dayalı. Ne kadar çok spor ve egzersiz yaparsanız o kadar çok sanal para kazanıyorsunuz. Apple Watch ve benzeri akıllı saatlerle uyumlu çalışan bu uygulama, kalp ritmi ve GPS gibi bilgilerden bedensel aktiviteleri tespit ediyor. Gün içinde kazanılacak sanal paranın bir limiti yok ancak bu sanal parayı gün içinde normal paraya dönüştürmek için belli bir işlem limiti var. Ancak premium üye olduğunuzda kazandığınız PK Coin’leri dilediğiniz gibi dolara çevirebiliyorsunuz.

 

5. Sweatcoin

Sweatcoin, adındaki “coin” ifadesinden de anlaşılacağı üzere bu uygulama da kripto para vermekte. Günlük 5000 adıma karşılık 5 sweatcoin kazanabiliyorsunuz. Sonunda topladığınız kripto paraları nakit ya da hediye çeki olarak alabiliyorsunuz. 20.000 sweatcoin topladığınızda PayPal üzerinden 1000 dolar nakit para alabiliyorsunuz ancak bu miktara ulaşmak için ortalama 18 ay gerekiyor.

Sweatcoin kripto para portföyü oluşturan ve yürümeyi seven kişiler için oldukça cazip bir opsiyon. Adımlarınızın sayılması için telefonunuzda GPS’i açık bırakmanız yeterli. Ancak ev içinde attığınız adımlar “yürümek” olarak kabul edilmediğini ve uygulamanındiğer fitness saatleriyle entegre çalışmadığını belirtmekte fayda var.

 

6. Higi

Higi, yürüyüşü ödüllendiren bir uygulamadan daha fazlası.

Higi’nin ABD genelindeki eczanelerde ölçüm istasyonları var. Vücut yağı, kilo, tansiyon gibi ölçümler yapılan bu istasyonlarda check-in yaptığınız zaman da para ödülü kazanabiliyorsunuz. Yani şu an için sadece ABD bazlı bir uygulama diyebiliriz.

Higi, fitness saati benzeri cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışıyor, haftalık ve aylık görevler veriyor.

Kazandığınız paraları ise nakit olarak alamıyorsunuz, bunun yerine Amazon benzeri sitelerde spesifik ürünleri satın almak üzere hediye çeki kazanıyorsunuz. Ayrıca kazandığınız ödülleri hayır kurumlarına da bağışlayabiliyorsunuz.

 

7. FitFetti

Fitfetti, bir sponsor bulma uygulaması aslında. Arkadaşlarınız, patronunuz, sevgiliniz, eşiniz sizin daha fazla yürümeniz ve egzersiz yapmanızı Fitfetti üzerinden teşvik edebiliyor. iOs’a özgü olan bu uygulamada örneğin bir arkadaşınız haftalık 10 kilometre yürüdüğü zaman ona 10 dolar hediye edebiliyorsunuz. Yani bir egzersize teşvik ve motivasyon üzerine kurulu bir app.

 

8. StepBet

Eğer fitness konusunda yüksek hedefleriniz varsa Stepbet tam size göre. Uygulamada fitness konusundaki hedeflerinizi belirliyorsunuz ve uygulama ile bahse giriyorsunuz. Yani 4 ay içinde 8 kilo vereceğim diye bir iddia ortaya atar ve 4 ay içinde 8 kilo veremezseniz para kazanmak yerine para kaybedebilirsiniz de.

Stepbet’te her hafta, sonraki 1.5 aylık süreçte gerçekleştirmek istediğiniz fitness hedeflerini belirliyorsunuz. Bu süre sonunda ya kazanıyor ya da kaybediyorsunuz.

Eğer para kaybetme korkusu sizin için en büyük motivasyonsa bu uygulamaya şans vermenizi öneriyoruz. Genelde Stepbet ile girdiğiniz iddialar 40 dolarlık. Hedeflerinize başarıyla ulaştığınızda 40 dolar kazanmış oluyorsunuz aksi halde 40 dolar sizin cebinizden çıkıyor.

 

9. MapMyFitness

MapMyFitness; MapMyWalk, MapMyRun gibi uygulamalardan oluşan geniş bir app ailesi aslında.

Bu uygulamalarda da günlük olarak görev veriliyor. Mesela 2 kilometreyi 5 dakika altında kat etmek, sabah 6-7 saatleri arasında yarım saat koşu yapmak gibi…

Bu görevleri başarıyla tamamlayan kişilere hediye çekleri veriliyor. Nakit para ödülü olmayan bu uygulamalarda kazanılan hediye çekleri genelde Under Armour markasının ürünlerini satın alırken kullanılabiliyor. Under Armour, bu uygulamanın resmi destekçlerinden biri.

MapMyFitness, uygulama ailesi Fitbit gibi akıllı saatlerle entegre çalışıyor. Ayrıca telefonun GPS’inden de kolayca yararlanıyor.

 

10. Rover

Rover, köpek gezdirme işine yönelik bir uygulama. Rover web sitesi veya uygulaması üzerinden üye oluyorsunuz ve köpeğinin gezdirilmesini isteyen insanlarla iletişime geçiyorsunuz.

Listemizde yer alan diğer uygulamalardan farklı olarak puan toplama sistemi yok Rover’da. Bunun yerine iş başı ödeme alıyorsunuz. Örneğin yarım saatlik bir köpek gezdirme işinden sonra direkt 10 dolar kazanabiliyorsunuz.

Böylece hem kendiniz yürüyüş yapıyorsunuz, hem sevimli köpekleri gezdiriyorsunuz, hem köpek sahibine zaman kazandırıyor hem de bu işten para kazanıyorsunuz. Şahane bir sistem.

 

İlginizi çekebilir

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar
Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.