Bir İş Fikrini Mükemmelleştiren 2 Şey

Bir iş fikri yeterince iyiyse kendini pazarlayarak başarıya ulaşması kaçınılmazdır. Peki iş fikirlerinin yeterince iyi olduğunu nasıl anlayabiliriz?

Bir iş fikrinin parlak olması iki şeye bağlı:

1. Fikir yeterince basit mi?

2. Gerçek bir soruna çözüm getiriyor mu?

Şimdi de bu 2 kriteri sağlayan iş fikirlerinden birkaç örnek verelim:

 

Araç kullanırken uyuklamaya son!

arac-kullanirken-uyumak

Sürücülerin araç kullanırken uyuya kalması trafik kazalarının başlıca sebeplerinden biridir.  “Drive Awake ” isimli bir mobil uygulama bu sorun çözüm getirmeyi vaadediyor.

İş fikri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Kadınların alışveriş çılgınlığına son veren çanta

akilli-canta

Alışveriş yapıp para harcamaktan kendini alıkoyamayan ve sonrasında derin pişmanlıklar yaşayan bayanlara özel akıllı bir çanta üretildi. İbag isimli bu akıllı çanta sahibinin fazla alışveriş yaptığını tespit ediyor ve sonrasında kendini kitliyor.

İş fikri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Evcil hayvan sahipleri tatildeyken de hayvanlarını besleyebilecek

akilli-yemlik-petpal

Evcil hayvan sahibi olanlar çok iyi bilirler. Evcil hayvanları evde bırakıp tatile çıkmak veya uzak bir yerlere gitmek pek mümkün değildir. Tatile çıkarken evcil hayvanınızı birine ya da evcil hayvan otellerine emanet etmeniz gerekir. Ama artık bunun çok daha pratik bir çözümü var. Akıllı bir yemlik olan PetPal sayesinde, evcil hayvanınızı kilometrelerce uzakta olsanız dahi besleyebilecek ve gözetleyebileceksiniz.

İş fikri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bu fikirlere çoğu zaman, basit bir ihtiyaçtan, ideal biçimde çalışmadığını düşündüğünüz basit şeylerden hareket edilerek ulaşılmıştır. Bu iş fikirlerinden yüzlercesini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz bunları da inceleyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

En Yaratıcı İş Fikirleri
Harika Bir İş Kurmak için 10x Kuralı
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir