Cep Telefonu Dükkanı Açmak

Cep telefonu dükkanı açmak için başlangıç yatırımı yapmanız gerekebilir ancak doğru bir şekilde işinizi kurarsanız yatırımınız önemli ölçüde kar olarak size geri dönecektir. İş ortağınız ve bir pazarlama uzmanı ile birlikte eksiksiz bir iş planı hazırlayın. Dükkanınızı nerede açacağınızı ve seçtiğiniz bölgeye uygun hangi ürünleri bulundurmanız gerektiğini belirleyin.

 

Cep telefonu dükkanı nasıl açılır?

1- Küçük işletme uzmanlarıyla cep telefonu işletmenizi nasıl açacağınızı detaylı bir şekilde planlayın. Bir plan hazırladığınız takdirde gerekli olan bütçeyi ve aynı zamanda karşılamanız gereken diğer giderleri de tahmin edebilirsiniz.

2- Bankaları ve kredi veren diğer kurumları ziyaret ederek kredi prosedürleri ile ilgili detaylı bilgi alın. Gerekli olan başlangıç sermayesini sağlamak için başvuruda bulunun. Sizden vergi bilgileri, kredi kartı ekstresi, banka hesap durumu, aktiflerin kanıtı ve başka belgeler isteyeceklerdir.

3- Kredinin onaylanmasını bekleyin. Onayı aldıktan sonra başlangıç için gerekli olan sermayeyi sağlamış olacaksınız. İlgili resmi kurumlara gerekli olan belgelerle başvurarak işletme ruhsatınızı alabilirsiniz. İşletme ruhsatı ve izinler için ücret ödemeniz gerekebilir.

4- Cep telefonu dükkanınız için yer araştırın. Farklı emlakçıların fiyatlarını karşılaştırın. Şehri turlayın ve sahibinden kiralık ve satılık olan dükksnlara bakın.

5- Kira sözleşmenizi imzalamadan önce dikkatlice gözden geçirin. Anlaşma koşullarının sizin için uygun olduğundan emin olun. Anlaşmayı kabul etmeden önce belgeleri gözden geçirmesi için bir avukata başvurabilirsiniz.

6- Envanterinizi satın alın. Yeni olan cep telefonu modellerinin yanı sıra ikinci el cep telefonları ve cep telefonu aksesuarları satmak da oldukça karlıdır. Belli cep telefonu firmalarıyla piyasaya yeni çıkacak olan ürünler ve özel modellerin duyurulmasıyla ilgili doğrudan anlaşmalar yaparsanız bulunduğunuz bölgede ciddi bir rekabet avantajı sağlarsınız.

7- Açılışınızı planlayın. Özel promosyon paketleriyle, anlaşmalarla ve “kısıtlı süre” satışlarıyla açılışınızı renklendirin. Sadece ağızdan ağza reklam yeterli değildir aynı zamanda el ilanları ve gazete ilanları da kullanın.

 

Cep telefonu dükkanı açma şartları

Yalnız Telefon satış yerleri

a)Telefon satış Yetki belgesi

b)Bayi Sözleşmesi (Noter Tasdikli)

 

Tamirat ve Aksesuar satışı için

a)Haberleşme cihazları bakım onarım ustalık belgesi

b)Her iki faaliyetin birlikte yapılması halinde her iki madde şartlarının aranması

 

Cep telefonu dükkanı açmak için gerekli belgeler

1-Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi .(muhtarlık tasdikli)

2-2 adet fotoğraf

3-Tapu fotokopisi.

4-Yapı kullanma izni kağıdı.

5-Kiralıksa kira mukavelesi aslı veya noter tasdikli sureti.

6-Vergi levhası fotokopisi.

7-İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı fotokopisi. (Alanya)

8-Sigorta veya bağ kur belgesi ,yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.

9-Çöp konteynır alınacak ve faturası.

10-İşyerinde su varsa su abonesi kartlı sayaç takılacak

11-Aynı adrese daha önce verilmiş Açma ruhsatı varsa Belediyeye geri iade edilecek.

12-İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek.

13-Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.

14-İmza sirküleri,Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )

15-C.Savcılığından yeni tarihli sabıka kaydı (sabıkası olanlar mahkeme kararları ile birlikte)
getirilecek.

Not: Şartlar ve gerekli belgeler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kesin bilgiler için bağlı bulunduğunuz belediyeye başvurabilirsiniz.

 

Cep telefonu dükkanı açma maliyeti

Dükkanınızın lokasyonu, büyüklüğü ve işe alacağınız eleman sayısı maliyeti en çok etkileyen faktörlerdir. Bu sebepten dolayı kesin bir maliyet vermek doğru olmaz. Maliyet ortalama olarak 15 bin TL’den başlamaktadır. Açmak istediğiniz dükkan ile bize detaylı bilgi verdiğiniz takdirde sizin için sağlıklı bir maliyet çıkarabiliriz. Bunun için yazımıza yorum yapabilirsiniz.

 

Bayilik almak mı kendi dükkanını açmak mı?

Sektör hakkında çok bilginiz yoksa güvenilir bir firmanın bayiliğini almak avantajınıza olacak. Bu sayede hazır kurulu bir dükkana sahip olabilir ve kısa sürede gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sektöründe deneyimli bir firmanın kanatları altında ekonomik şoklara çok daha dayanıklı olabilirsiniz.

 

İpuçları ve uyarılar

İşletmeniz için dükkan yeri ararken olası bütün seçenekleri değerlendirin. Yeni müşteriler kazanmak için cep telefonu işletmenizin ikinci ayağı olarak bir internet sayfası açmayı düşünebilirsiniz.

Cep telefonu dükkanı açmak isteyenler daha detaylı bilgi için yazımıza yorum bırakabilirler. Bol kazançlar!

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Bölge çok önemli diye düşünüyorum yani işlek caddeler. işlek caddelerdede kiralar çok yüksek kalıyor. Bu işte kar marjı hakkında bilgi verebilirmisiniz. Masrafları karşılaması açısından değerlendirme için.

  2. Merhabalar,

    Online cep telefonu ve tablet aksesuarları satışı düşünenler aşağıdaki irtibat bilgilerinden benimle iletişime geçin. 1 yılı aşkın süredir faal çalışan ve stoklu ürünler ile birlikte devir yapabileceğim bir sitem var. Detaylar için lütfen iletişime geçin.

    sirin.mehmet@gmail.com
    0554 449 3694

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir