Dünyanın En İlginç Tuvaletleri

Japonlar bütün dünyada ileri teknolojileriyle tanınır. Bu ileri teknolojiyi kullanarak birçok ilginç iş fikrini imza atmışlardır. Japonlar bu ileri teknolojilerini tuvaletlerde de kullanarak dünyanın en ilginç tuvaletlerini insanlığa kazandırmışlardır. Tuvaletli motosikletler bunların en güzel örneği. Seyahat ederken tuvalet molası vermeniz gerekmiyor. Ayrıca yakıt olarak da sadece dışkınızı kullanıyor. Bazı tuvaletlerde de siz kendinizi rahatlatırken oyunlar oynayabiliyorsunuz. Enteresan, bilgilendirici ve bazen de eğlenceli olan tuvaletlerin her biri cesur girişimciler için ilginç yatırım fırsatı sunuyor.

 

Geleceğin Tuvaletleri

Bu videodaki şu zamana kadar gördüğünüz en akıldışı tuvalet olabilir. Sanki üç tane tuvalet varmış gibi görünüyor değil mi? Belki de 2 tuvalet ve bir tane lavabo? Tam olarak emin değiliz ancak bu tuvalet şu zamana kadar gördüğümüz en çılgın Japon tuvaletlerinden biri.

Bu videoda çılgın biri bir başkasına bu çılgın tuvaletin nasıl çalıştığını anlatıyor. Bu harika demo videosunda ileri teknoloji portatif Japon tuvaletlerin ortak özellikleri anlatılıyor.

Bu videoda Japon tuvaletlerinin diğer özellikleri gösteriliyor. İşinizi hallederken bir taraftan da müzik dinleyebiliyorsunuz ve klozet kapağı düğmeye bastıkça kendi kendine açılıyor ve kapanıyor. Fantastik.

Tuvaletin üzerindeki şu çılgın kontrol paneline bir bakın. Bu tuvalet kesinlikle şu zamana kadar gördüğümüz en hoş ve fütürist ( çağ ötesi ) olanlardan biri.

Bu video da Japon tuvaletlerinin masum kurbanlarının üzerine nasıl çiş yaptığını görüyoruz. Sizi uyandıralım gelecek çok korkutucu.

 

 

En ilginç geleneksel tuvaletler

Epey rahat gözüküyor değil mi? Bazı nedenlerle bu tür tuvaletleri düşünürken zorlanırız. Genellikle bu tarz tuvaletlerden hoşlanmayız.

Deliğin yerde olduğu tuvaletler size garip gelebilir. Bunun nedeni geleneksel tarzda ki tuvaletlerden olmalarıdır. Tıpkı geçmişte kullanılanlar gibi. Bu tuvaletleri Japonya’da ve dünyanın farklı yerlerinde görebilirsiniz. Temel olarak, işinizi hallederken tuvaletin üzerinde çömelirsiniz. Bu tarz bir tuvaleti daha önce görmemiş olabilirsiniz ancak emin olun ki bu tarz tuvaletler de var.

Deliği yerde olan bu tuvaletleri görüp kafası karışanlar aşağıdaki videoyu izleyerek bu tuvaletlerin nasıl kullanıldığını öğrenebilirler. Ne olursa olsun bu tuvaletlerin nasıl kullanıldığını bilmeden tuvaletinizi yapmaya kalkışmayın. Yanlış bir kullanım utanmanıza ve üzülmenize neden olabilir.

 

 

En ilginç umumi tuvalet

Ayrıntılardan bahsedelim. Japonya’ya gitmediyseniz bu tuvaletlerin ne kadar verimli olduğunu da bilemezsiniz. Muhtemelen oldukça pahalıdırlar da.

Pahalı demişken 130,000 dolarlık mücevherlerle kaplı olan bu tuvalete bir bakın. Değer mi? Hayır, hayır tabi ki değmez.

Daha önce bahsettiğimiz tuvaletli motosikletleri hatırlayın. Evet, gerçekten böyle bir tuvalet var.

 

 

Simpsonlar

Japonya’nın diğer çılgın icatları gibi Japon tuvaletleri de Simpsonlarda gösterilmiştir. Video kalitesi için özür dileriz.

Japonya’daki tuvalet eğitimi bile tuhaf. Belki daha önce Shimajiroyu görmüşsünüzdür veya duymuşsunuzdur. Bizdeki Pepe’nin Japon versiyonu. Bu tuvalet eğitimi videoları internet üzerinden bütün dünyaya yayılmıştır. Bizde neden böyle videolar yok? Eminiz ki çocuklar bu videoları izledikten sonra tuvalet eğitimini daha kısa sürede tamamlayabilirler.

Ve hatta tuvalet eğitimi oyuncakları bile var. Yılbaşında bu tarz bir hediye alan Japon çocuklarının yüz ifadesini hayal bile edemiyoruz. Tam bir çılgınlık.

Ve şöyle bir gerçek var ki, bu muhteşem portatif tuvaletlerin ana imalatçısı olan Toto sayesinde insanlar bu tuvaletlere yakın zamanda alışacaklar.

Japonya’ya bu ilginç tuvaletlerden birine denk gelebilirsiniz. Bu tarz tuvaletleri önümüzdeki yıllarda ülkemizde de görmeye başlarsak çok şaşırmayız.

Dünya üzerinden en ilginç iş fikirlerini ve girişimciler için güzel yatırım fırsatlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir