İyi uyumak için geliştirilen cihaz

Okula gitmeyen bir çocuk hepimizin uyuma şeklini değiştirmeye karar verdi. Ve Kickstarter kampanyasının başarısına bakacak olursak bir sürü insan daha iyi uyku bir çekmek istiyor.

James Proud son buluşunun finansman kampanyasını Kickstarter’da başlattı. Deliksiz uyumanıza yardımcı olan bu cihaz uykunuzu ve yatak odanızın koşullarını takip eden bir sistemdir. Kickstarter’da büyük başarı yakalayan Sense isimli uyku cihazı 100,000 dolarlık hedefinin dört katına çıkarak yaklaşık olarak 470,000 dolar topladı.

Kickstarter ön sipariş bedeli 99 dolar olan Sense uyku sisteminin piyasa fiyatının 129 dolar olması bekleniyor. Yani cihazı ön siparişle aldığınız takdirde 30 dolar tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Proud, Kickstarter sayfasındaki videoda şunları söylemiştir: “Her birimizin yaptığı ancak birçoğumuz için kaliteli olmayan bir süreçten yani uykudan bahsedelim. Hayatımızın üçte birini uyuyarak geçiririz, günlerimiz uykuya bağlıdır ancak buna rağmen uykuyu ihmal ederiz.”

Sense sistemin üç bileşeni var: uyurken başucunuza koyduğunuz küre şeklindeki yapı, yastık kılıfına iliştirilen Sleep Pill ve tabi ki akıllı telefonunuzla uyumlu çalışan mobil uygulama. Sistem yatak odanızdaki ısıyı, sesleri ve hareketlerinizi gözlemliyor. Akıllı alarm sizi sadece uyanmanız gereken ideal uyku ritminde kaldırıyor.

Proud’a göre geceleri uyurken neler olup bittiğini bilmiyoruz. Hiçbirimiz yaşantımızın en önemli odasını yani yatak odamızı ve bizi nasıl etkilediğini düşünmeyiz.

Giyilebilir teknolojideki gelişmeler günlük yaşantımızın her bölümünü takip etmemize imkan veriyor. Uyku da bu trendin en sıcak bölümü. Bu sene Las Vegas’da düzenlenen Consumer Electronic Show’da Aura ve Basis Band’de dahil farklı birçok uyku takip sistemi sergilenmiştir.

Sense isimli girişimcilik ürünü, saygın Thiel Fellows programından mezun olan Proud’un ilk buluşu değildir. Kendine ait GigLocator isimli canlı müzik paylaşım platformunu satmıştır ve Hello isimli San Francisco merkezli şirketi de Sense’i geliştirmiştir ve prototipleştirmiştir.

Proud’un yeni ürününü piyasaya çıkarmak ve tanıtmak için Kickstarter’ı kullanması kitle fonlaması kampanyalarının amacının gitgide gelişmekte olduğunu gözler önüne sermiştir. Proud’un Kickstarter’dan şu ana kadar 470,000 dolar toplamış olması oldukça etkileyicidir. En önemlisi de pazar geri bildirimidir. Kickstarter kampanyası bu ürünün piyasaya çıktığında pazarda popüler olacağını net bir şekilde gözler önüne sermiştir. Bu paha biçilemez bir bilgidir.

İyi uyumak için geliştirilen Sense hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyin:

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir