Online Market Açmak

Online market işine doğru bir şekilde başlarsanız güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

En iyi ürünleri seçme ve sezonluk pazarlıkları takip etme yeteneğinizi kullanarak müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayın ve kazancınızı arttırın.

Online market açmak istiyor ancak nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız işte sizlere online market işine nasıl başlayabilceğinize dair bilgiler ve ipuçları:

 

 

İhtiyacınız olanlar

Rekabet analizi

İş planı

İşletme kredisi

Sigorta

Ambar

Soğutma üniteleri

Raflar, depo ve çöp kutuları

İnternet sitesi

Pazarlama programı

 

Online market nasıl açılır?

1 – Rekabeti gözden geçirin. Nasıl işlediklerini ve fiyatlarını öğrenmek için online marketleri karşılaştırın. Menülerin, linklerin ve bariyerlerin kaymaması için site navigasyonuna dikkat edin. Fiyatlandırma yapısını ve gönderim politikalarını belirleyin. Web tasarımcı tarafından yaratılacak marka kimliği için renkler seçin.

2 – Online marketinizin finansmanını sağlayın. Finansal riskleri, operasyonel ihtiyaçları ve satıcı ilişkilerini net bir biçimde anladığınızı göstermek için borç verecek kişi veya kurumlara iş planı sunun.

3 – Bir ambar veya depo kiralayın. Endüstriyel soğutma üniteleri, raflar ve paketleme masalarını yerleştirin. Yeterli sermayeniz varsa sürecin hızlanmasına yardımcı olması için taşıyıcı bant sistemi koyun. Standart besin işlemesi izinlerini ve lisanlarını alın. Online market yatırımınızı korumak için sigorta yaptırın. Toptan gıda komisyoncuları ve tedarikçileri ile satış ortaklığı yapın. Toptan satış yapan kasaplar, mandıracılar, çiftçiler, fırıncılar ve diğer kaynaklarla hesaplar açın.

4 – Online market sayfanızı tasarlamak için Dreamweaver gibi bir yazılım alın. Düşük maliyetli önceden tasarlanmış site şablonlarından alın veya internet sitesini yapması için bir web tasarımcı ile anlaşın. Sitenin güncellemesi ve hostingi için bir sistem kurun.

Kredi kartı firmaları, PayPal ve kredi kartı kullanmak istemeyen müşteriler için farklı ödeme yöntemleri sunan diğer şirketlerle iş ilişkileri kurun.

5 – Plastik ve kağıt alışveriş torbaları, kutular ve kaplar gibi ambalaj malzemelerinin siparişini verin. Online marketinizin seçme ve paketleme bölümünde yeniden kullanılabilir çantalar kullanabilir ve çevreyi koruyabilirsiniz. Plastik taşıyıcılarınız temiz ve dezenfekte edilmiş olsun ki ürünleriniz tehlikeye girmesin.

6 – İnternet aracılığıyla online marketinizin reklamını yapın. Yayınlara basılı reklamlar verin. Marketinizin pazarlaması için ağızdan ağza pazarlamanın avantajlarından yararlanın. Diğer online marketlerle rekabet edebilmek için fiyat artışlarını takip edin. Müşterilerinize pazardaki en iyi ve en yeni ürünleri sunmak için mücadele verin.

Online iş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyenlere özel en cazip iş fikirlerini ve yatırım alanlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir