Başarı Kazanmış 4 İlginç İş Fikri

Bu iş fikirleri size, dışarıda kocaman bir dünya olduğunu hatırlatarak sizi motive edecek. Her zaman olduğu gibi yazının sonunda, yorumlarınızı bizden esirgemezseniz mutlu oluruz.

Başarılı bir iş kurmanın anahtarı, cesur ve kararlı olmaktan geçer fakat bazen bazı insanların diğerlerine nazaran daha cesur olmaları gerekir. İş fikriniz biraz saçma ya da çılgıncaysa, iş planınızı oluşturmak ve sermaye bulmak, inanılmaz derecede zor olabilir. Üstelik çılgın bir fikri sunmak da, müthiş bir sunum becerisi ister çünkü yatırımcılar çoğunlukla tehlike arz eden, riskli seçeneklerden uzak dururlar.

İşte size son derece ilginç fakat bir o kadar da başarı kazanmış iş fikirleri:

 

Model Hayvanlar

sahte-denek-hayvan

Okulda veteriner olacak öğrenciler gerçek bir fareyi kesmeyi reddettiklerinde, bu garip buluşun fikri ortaya atıldı. Bir şirket ölü hayvanların yerine geçmesi için sahtelerini yapmaya karar verdi. Daha gerçekçi olması açısından hayvan modellerinde sahte kan bile var.

 

Küp Şeklinde Karpuz

kup-seklinde-karpuz

Kulağa çok saçma geliyor değil mi? Bu buluş Japonya’da pek bir rağbet görüyor.

Çiftçiler, karpuzlar henüz küçükken onları küp şekilli kaplara yerleştiriyorlar. Bu kapların içinde büyüyen karpuzlar, küp şekilli oluyor. Böylece karpuzları istiflemek ve bir yerden bir yere nakletmek daha kolay oluyor. Hiç de o kadar saçma bir fikir değil öyle değil mi?

 

Yenebilir Mücevher

yenebilir-takilar

Bir bebeği kucağınıza aldığınızda, hemen kolye ya da zincirinizi çiğnemeye başladığına şahit olmuşsunuzdur. İşte bu nedenle, girişimciler bu soruna eğilip hemen bir çözüm getirdiler. Çocukların gönül rahatlığıyla dişleyebileceği ve aynı zamanda güzel görünen bir çeşit takı tasarladılar ve bu işten çok da iyi kazanıyorlar.

 

Anten Toplar

anten-toplar

Anten görevi gören minik plastik toplara ne dersiniz? İlk anda saçma geliyor. Oysa bunu icat eden adamın, bu sayede milyoner olduğunu öğrendikten sonra bu minik topları yeniden değerlendiriyorsunuz. Anten görevi gören başka ne tip şeyler icat edilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Girişimcisini Zengin Yapan Basit İş Fikirleri
En İlginç Para Kazanma Yolları

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir