Dünyanın Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Mesleği

Dünyada çalışabilecek en iyi mesleklerin neler olduğunu merak mı ediyorsunuz? Dünyanın en iyi mesleklerini bu makalemizi okuyarak öğrenebileceksiniz.

Herkes, hayatının bir döneminde çalıştığı işten bir defalığına da olsa nefret etmiştir. Ancak bu harika işlerden birinde çalışabilecek kadar şanslıysanız bundan sonra kariyerinize kesinlikle bayılıyor olacaksınız.

Ne derler bilirsiniz; sevdiğin bir işi yap ve ömrünün sonuna kadar çalışmak zorunda kalma. Bu meslekleri görene kadar, bunun doğru olabileceğinden bile tamamen kuşkuluyduk.

Bu meslekler, sıradan masabaşı işlerden farklı ve kesinlikle sıkıcı olmadıklarını da söyleyebiliriz. Büyük ihtimalle bunların, herkesin hayallerindeki iş olduğunu düşünebilirsiniz.

İşte sizlere dünyanın en iyi meslekler:

 

10- Yaban Hayatı Bakıcılığı

Yaban Hayatı Bakıcılığı
Yabani hayatın bir parçası olmak ve sevimli hayvanlarla zaman geçirmek ister miydiniz?

İşte yaban hayatı bakıcılığının yaptığı şey de bu. Eğer hep sevimli deniz aslanlarını, koalaları, yunusları veya tehlikeli köpek balıklarını sevdiyseniz, bu iş sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

Bir yaban hayatı bakıcısının yaptığı tek iş, yaban hayatına eğlenceli bir şekilde özen göstermektir. Yürüyüş, bisiklet, bot, kayık, tekne veya diğer yollarla nefes kesici yerleri keşfediyor olacaksınız.

Harika fotoğraflar çekecek, deniz aslanları ile yüzecek, köpek balıkları ile yüzleşecek, koalalarla sarılacak ve yunuslarla oynayacaksınız. Ne kadar da harika bir iş değil mi?

 

9- Yatak Test Ediciliği

Yatak Test Ediciliği
Bugün kaç kez esnediniz ve yatağınıza kavuşmanın hayalini kurdunuz? Belki de mevcut işinizden çıkıp bir yatak test edicisi olma vaktiniz gelmiştir. Evet, böyle bir meslek gerçekten de var ve dünyanın en havalı mesleklerinden biri. Uyumak için maaş almanız ne kadar da harika olurdu değil mi?

Küçük bir şekerleme yaparak yatakların konforunu test etmeniz gerekiyor. Ve bunun için size para ödeyecekler. Örneğin Premier Inn oteller zincirinin yatak müdürü olan Natalie Thomas’ı düşünelim; her birinde 20 dakikalık şekerleme yaparak yılda 46.000 civarında yatak test ediyor. İşletmenin en dinç çalışanı olması bir şans değil! Tüm uykucu ve hareketi sevmeyen insanlar için dünyadaki en iyi meslek bu olsa gerek. Büyük ihtimalle iş yerinde uyumanız için teşvik edilebileceğiniz ilk ve tek meslek budur.

 

8- LEGO Heykeltıraşlığı

LEGO Heykeltıraşlığı
Çocukluğunuzda LEGO’lar ile farklı şeyler yapmaya çalıştığınız günleri hatırlıyor musunuz? Aslında bunu hala yapmaya devam edebilir ve bunun için de maaş alabilirsiniz. Bu mesleğin adı LEGO heykeltraşlığı.

Büyük bir şirket olan LEGO, kendileri için modeller oluşturabilecek sertifikalı uzmanları işe alıyor. Bu meslek dünyadaki en çok kazandıran mesleklerden biri olmayabilir ancak kesinlikle dünyadaki en iyi mesleklerden biri. Andrew Johnson 3 aşamalı bir yapı oluşturduğu eğlenceli bir video sayesinde diğer 45 rakibini geçerek işe alınmayı başaran insanlardan.

En iyi LEGO modelini yapıp, yapmadığını bilmiyoruz ancak böyle harika bir işi aldığına göre bir hayli yetenekli olmalı.

 

7- Kişisel Alışveriş Asistanı

Kişisel Alışveriş Asistanı

Eğer kıyafetleri, alışverişi ve modayı seviyorsanız kişisel alışveriş asistanı olmak sizin için dünyadaki en iyi iş olabilir. Ancak bu iş kendiniz için değil de bir başkası için alışveriş yapmaktan zevk alanlar için. Kendiniz için alışveriş yaparkenki gibi eğlenceli olmayabilir ancak yine de kendiniz için birşeyler deneyebilir ve kişisel tarzınızı geliştirebilirsiniz.

Birçok ünlü giyim firmasının kendi kişisel alışveriş asistanları veya daha süslü bir deyişle, stil danışmanları bulunmaktadır. Parası olan ve nasıl harcayacağını bilmeyen insanlara yardımcı olmak ve rehberlik etmek için çalışmaktadırlar.

Bu meslekteki sıradan bir gün şunları içeriyor; yeni randevuları ayarlamak, farklı müşterilere birebir danışmanlık hizmeti vermek ve bireyin katılacağı etkinlikler için stilistlerle uğraşmak.

 

6- Su Kaydırağı Test Ediciliği

Su Kaydırağı Test Ediciliği


Ve gelmiş geçmiş en iyi meslekler listemizdeki 6. sırasında çok eğlenceli ve heyecanlı bir meslek bulunuyor. Çocukken aqua parklara gitmek ve su kaydıraklarından kaymak için çok heyecanlı olduğunuz günleri hatırlıyor musunuz? Artık bir yetişkin olarak onları deneyebilir ve bunun için para vermek yerine bir de maaş alabilirsiniz.

Sebastian Smith 2013 yılında bu işe kabul edilen ender insanlardan biri ve yıllık 60.000 lira kazanıyor. Eğer yılın 6 ayında farklı ülkeleri gezip, dünyadaki en iyi su parklarını test ederseniz yıllık 110.000 liraya kadar kazanabiliyorsunuz.

Kendisi Faliraki, Türkiye ve Jamaika gibi ülkeleri ziyaret etti.

 

5- Çikolata Danışmanı

Çikolata Danışmanı
Tüm çikolata severler, buraya dikkat edin; işte size mükemmel bir iş!

Eğer tatlıyı seviyorsanız ve çikolataya bağımlı iseniz o zaman işinizden istifa edip çikolata danışmanı olabilirsiniz. Çikolata uzmanları tüm gün oturup, sadece yiyebildikleri kadar çikolata yemiyorlar. Bunların yanında bir dizi daha görevleri oluyor. Büyük çikolata markaları ile çalışarak çikolatalar ile ilgili birçok konuda gerek mağazalarda gerekse şirketlerin merkezlerinde çalışmalar yürütüyorlar. Veya tat analizi ve tarif geliştirme birimlerinde görev alabiliyorlar. Çikolata hakkında farkındalığı attırıp  çikolata tadılabilecek etkinlikler düzenliyorlar.

Hayatta çikolata aklınızdan hiç çıkmıyorsa, çikolata tadıcılığı tam size göre. Ancak dikkatli olmalısınız. İngiltere’nin Baş Çikolata Tadıcısı çok fazla çikolata yediğinden ötürü bazı sağlık sorunları yaşayarak işinden ayrılmak zorunda kalmıştı.

 

4- Oyun Test Ediciliği

oyun-oynayarak-para-kazanmak
Dünyanın en havalı mesleklerinde 4. sırada oyun test ediciliği bulunuyor. Ve bu iş, neredeyse tüm erkekler için en harika mesleklerden biri.

Büyük ihtimalle bayanlar için de mükemmel bir iş. Bir düşünsenize, eve geldiğinizde çok sevdiğiniz eşiniz tüm gün oyun oynamış oluyor ve artık oyun ile zamanını harcamak istemiyor. Kadınların da tam olarak istediği bu değil mi? Bu yüzden bu meslek her iki taraf içinde bir hayli karlı.

Ve eğer bu işin gerçek olamayacak kadar güzel olduğunu düşünüyorsanız, size böyle bir mesleğin olduğunu garanti edebiliriz. Birçok şirket, oyunlarını satmadan önce test etmeleri için birçok insanı işe alıyor.

Mutlaka okuyun: Oyun Oynayarak Para Kazanmak

 

3- Lüks Seyahat Yorumculuğu

Lüks Seyahat Yorumculuğu
Hepimiz lüksü sevdiğimizden ötürü dünyadaki en iyi meslekler listemizin 3. sırasında lüks seyahat yorumculuğu bulunuyor.

Tüm bu harika yerleri gezip, para ödemek zorunda kalacak iken, bunu gerçekleştirip bir de üzerinde para almayı kim istemez? Bu iş yakın zamanda birine tüm bir yıl boyunca dünyayı gezmesi ve en lüks ve seçkin otel ve tatil bölgelerini yorumlaması için önerildi.

Bu seyahat yaklaşık olarak 1 milyon dolar ederinde ve Sir Richard Branson Necker Adası’nda konaklama, Las Vegas’daki David Furnish yeni şampanya salonunu ziyaret, Maldivlerdeki Velaa Private Island otelde konaklama ve Avrupa’nın en büyük kayak turunu içeriyor.

Ne kadar da harika bir meslek, değil mi?

 

2- Eğlence Sorumlusu

parti-otobusu-6
Ve dünyanın en havalı mesleklerinin 2.si ise eğlence sorumlusu olmak!

Parti yapmayı seviyor musunuz? Bu durumda eğlence sorumlusu olun ve bundan para kazanın!

Kim sabah uyanmak ve para harcamak zorunda olmadan tüm gün parti yapmayı istemezki? Bu meslek ile parti yapmak sizin işiniz olabilir. Avustralya turizm departmanı sayesinde bu mesleği icra etmek artık mümkün! Sidney merkezli eğlence sorumlusu Andrew Smith, Yeni Güney Galler boyunca yolculuk yaparak en harika partilere, havalı konserlere ve festivallere sosyal medya yorumcusu olarak katılıyor.

Sidney ve Yeni Güney Galler’deki etkinliklere VIP olarak girebiliyor ve yemek festivalleri, yaşam tarzı, spor, kültür, eğlence ve sanat gibi etkinliklerin ülke çapında tanıtılmasına yardımcı oluyor.

 

1- ?

Dünyanın en iyi meslekleri listesinde 1. sırada  sizce hangi meslek yer almalı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

İlginizi çekebilir

En Çok Kazandıran Meslekler
En İlginç Para Kazanma Yolları

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir