Giyilebilir Takip Cihazı Anlık Su İhtiyacınızı Tespit Ediyor!

Vücutta doğru oranda su bulunması sağlık açısından çok önemli. Zira özellikle çocuklar ve akli dengesi bozuk kişiler için su kaybı ciddi bir sorun teşkil edebilmekte. Buna ek olarak su kaybı konusunda en riskli grubu “bunama” teşhisi konmuş yaşlılar oluşturuyor. Dünya üzerinde hakkında bu teşhis konmuş 44 milyon kişi bulunuyor.

Bu büyük problemin çözümüne yönelik birçok iş fikrini ve girişimcilik ürününü sizlerle daha önce paylaşmıştık. Yeteri kadar su içmediğiniz zaman uyarı veren akıllı su şişeleri, sporcuların vücutlarındaki su seviyesini ölçebilen kıyafetler ve çocuklara su içme alışkanlığı kazandıran ürün bunlardan sadece birkaçı. Bu yazımızda da sizlere benzer bir inovatif iş fikrinden bahsedeceğiz.

LVL giyilebilir fitness takip cihazı ve uygulaması, cilde kırmızı ışınlar göndererek kanınızdaki su miktarını tespit edebiliyor. Böylece, ne zaman ve ne kadar su içmeniz gerektiğini öğrenebiliyorsunuz.

BSX Atletics firmasına ait LVL, bileğe takılarak kullanılıyor. (Hastanelerde de yine aynı şekilde çalışan ve kandaki oksijen miktarını ölçen aletler kullanılıyor.) Kandaki su miktarı bluetooth aracılığıyla LVL uygulamasından cihazın saate benzer ekranına basit grafikler şeklinde yansıyor. Cihaz aynı zamanda kalp ritmini, uyku kalitesini ve kişinin o anki ruhsal durumunu da tespit edebiliyor. (Zira cihazı geliştirenler su miktarının ruhsal durumu etkileyebildiğini ifade ediyorlar.) Cihazın açık kaynak yazılım programlama arayüzüyle çalışması ve diğer fitness uygulamalarına entegre olması öngörülüyor. LVL şu anda Kickstarter üzerinden fon topluyor. Ve şimdiden 50 bin dolarlık hedefine rağmen 1 milyon dolar toplamayı başarmış durumda. Başarılı ürünün 2017 Ağustos’ta satışa sunulması bekleniyor.

Başarılı iş fikri hakkında daha somut bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Giyilebilir teknolojik ürünler, savunmasız kişilere başka hangi yollarla yardım edebilir?

 

İlginizi çekebilir

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri
Teknoloji Sektöründeki Trend İş Fikirleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir