Ruh halini değiştiren giyilebilir cihaz: Thync

Giyilebilir teknoloji pazarındaki iş fikirlerini sizler için araştırmaya devam ediyoruz. ‘Thync’ beynin elektriksel aktivitesini ölçmek ve nöron etkinliğini değiştirmek için elektroensefalografiden faydalanan yeni bir giyilebilir cihazdır.

Yapmanız gereken tek şey cihazı alnınıza yapıştırmak. Cihaz anında ruh halinizi değiştirecektir. Uyumlu iPhone uygulaması sayesinde deneyimlemek istediğiniz ruh halini seçebiliyorsunuz ve hatta kuvvetini bile ayarlayabiliyorsunuz. Mutlu, gevşemiş, odaklanmış veya enerjik olmayı seçebiliyorsunuz. Ve en iyi tarafı da bütün bunları uyuşturucu, enerji içecekleri veya alkol kullanmadan yapabiliyorsunuz.

Cihaz, insanların ruh halinin değişmesine neden olan, beynin içindeki nöron bağlantıları ile iletişim kurmak için duyulmayan ses dalgalarının kullanıldığı nöro-sinyalizasyon işlemini temel alıyor. Cihaz beyinin enerji, konsantrasyon ve dinlenme merkezlerine elektrik sinyalleri veya duyulmayan ses dalgaları gönderiyor. Thync’in ani etkileri yarım saat ila bir saat sürürken, dürtülerin yoğunluğuna bağlı olarak belirli hislerin nakil etkileri birkaç saat sürüyor. Thync ayarları akıllı telefon uygulaması aracılığıyla yapılabiliyor.

Thync’i geliştiren şirket Stanford, MIT ve Harvard’daki mühendisler ve nörolojik bilim uzmanları tarafından kurulmuştur. Araştırma ve geliştirme için 15 milyon dolar harcamışlardır. Tek amaçları beyinle bağlantı kuracak ve beynin aktivitesini değiştirecek bir cihaz geliştirmekti. İlk Thync cihazı geçtiğimiz günlerde resmi olarak piyasaya çıktı ve çoğunlukla iyi eleştiriler aldı.

ruh-halini-degistiren-cihaz

Pazara girmeden önce Thync’i deneme fırsatı bulan Boston Business dergisinin editörü David Harris, uygulamadaki “dinlenme” modunu seçti. David Harris, Thync ile ilgili şunları yazmıştır: “İlk başta kaşıntı hissettim ve hatta biraz da acı. Şakaklarımda basınç varmış gibiydi ve daha sonra bir tür vınlama oldu. Çevrede olanlara ilgimi yitirdim ve ofis penceresinin dışından görünen ufuk çizgisine odaklandım.

Şirketin kurucu ortağı ve bilim başkanı Jamie Tyler, Harris’e cihazın hem laboratuarda hem de gerçek dünyada 3,700 insan üzerinde denendiğini söylemiştir. Jamie Tyler sözlerine şu şekilde devam etmiştir:  ” Thync, vücuttaki sinerjiyi faaliyete geçirdiğinden giyilebilir teknolojiler içinde yeni bir kategori. Ne yaptığınızı okumak yerine sinerjiyi eyleme dönüştürüyor. Vücudunuzu daha rahat bir hale hazırlıyor.

Şirket 2011’den beri yatırımcılardan birkaç milyon dolar topladı ve giyilebilir teknoloji pazarının büyük bölümüne hakim olmayı ümit ediyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek harika bir inovasyon olan Thync hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Başarılı inovasyon ürünü hakkında detaylı bilgi almak için yazımıza yorum bırkabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Giyilebilir teknoloji alanında hayat bulan yeni iş fikirlerini sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir