Youtube Milyonerleriyle Tanışın: 2017 yılında en çok kazanan 10 Youtube yıldızı

2005 yılında başladığından beri Youtube internet yıldızlarının çıkış noktası haline geldi. Youtube’un en ünlü yıldızlarının sponsorlu videolardan ve reklamlardan para kazandığı artık sır değil.

Geçtiğimiz birkaç yılda içlerinden bazıları Netflix ya da Youtube Red gibi platformlarda da kendilerine yer buldu.

Peki Youtube’da en çok kim kazanıyor?

Forbes yakın zamanda 2017 yılında Youtube’da en çok kazanan yıldızları açıkladı. Yayında geçen rakamlar vergisi düşülmemiş gelirler üzerinden yapılan tahminlere dayanıyor.

İşte 2017’nin en çok kazanan 10 Youtube yıldızı:

 

10-) Lilly Singh – 10.5 milyon dolar

Lilly Singh Youtube’da “Superwoman” isimli kanalında komedi skeçleri, müzik videolarının yanı sıra  bir çok farklı içerik üretiyor. 12.7 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Hatta yakın zamanda şirketin premium hizmeti olan Youtube Red için “Trip to Island Unicorn” isminde bir film bile yapmış.

 

9-) Ryan ToysReview — 11 milyon dolar

Tüm dünyadan çocukların kıskandığı 6 yaşındaki Ryan kanalı Ryan ToysReview’da oyuncakları yorumlayarak ailesi için milyonlar kazanıyor. Ailelerin yönettiği kanalın takipçi sayısı 10 milyonun üzerinde.

 

8- ) Smosh — 11 milyon dolar

Komedi ikilisi Ian Hecox ve Anthony Padilla tarafından başlatılan Smosh Youtube’un ilk fenomenlerinden biri. Kanal ikilinin komedi videoları, video oyunlarını ve popüler kültürü alaya aldıkları parodi videolarıyla ünlenmiş.

Anthony Padilla Haziran 2017’de Smosh’dan ayrılarak kendi Youtube kanalını açtı. Kanalın şimdiden 2 milyonun üzerinde takipçisi var.

 

7-) Jake Paul — 11.5 milyon dolar

Jake Paul aslında ilk olarak kardeşi Logan Paul ile Vine’da çektikleri kısa komik videolarla ünlendi. Şimdi ise Youtube kanalında kendi komedi videolarını, yaptığı müzikleri ve diğer materyalleri paylaşıyor. Kanalının 12 milyon takipçisi var. Ayrıca popüler kültürün kötü çocuğu olarak da ünlendi.

 

6-) Felix Kjellberg (PewDiePie) — 12 milyon dolar

Felix Arvis Ulf Kjellberg İsveçli yaygaracı bir video oyunu yorumcusu. Videolarını oyun oynarken çekiyor, bu sırada ekrandaki küçük bir kutudan verdiği tepkileri izleyebiliyorsunuz. Youtube kanalının 58 milyon takipçisi var.

Kjellberg bu yıl başında Wall Street Journal’ın bir haberinde anti-semitik mesajlar vermekle itham edilince Disney ve Youtube iş ilişkisini kesmiş (yine de Youtube’dan men edilmiş değil).

 

 5-) Mark Fischbach (Markiplier) — 12.5 milyon dolar

Markiplier olarak bilinen Mark Fischbach video oyunları kategorisinde içerik üreten bir diğer Youtuber. Enerjik tarzı 18 milyon takipçi kazanmasını sağlamış. Fischbach’ın hedefleri Youtube’u aşıyor. Geçen yıl Variety’e verdiği bir röportajda müzik ve oyunculukla uğraşmak istediğini söylemişti.

 

4-) Logan Paul — 12.5 milyon dolar

Eski Vine starı kardeşi Jake Paul ile Youtube hesabında 14 milyon takipçiye sahip. Hesabından daha çok vloglar ve komik reaksiyon videoları paylaşıyor. Kardeşiyle beraber birçok televizyon şovunda oynamış, bunlara Disney’in ‘Bizaardvark’ isimli sitcom’u da dahil.

 

3-) Dude Perfect — 14 milyon dolar

Dude Perfect ikiz kardeşler Cory ve Coby Cotton’un Texas A&M’den bir kaç arkadaşıyla daha başlattığı bir kanal. Hepsi eski lise basketbol oyuncuları. Kanallarında spor numaraları yapıp komik videolar çekiyorlar, bazılarında ise spor klişeleriyle dalga geçiyorlar.

 

2-) Evan Fong (VanossGaming) — 15.5 milyon dolar

VanossGaming 25 yaşındaki Kanadalı Evan Fong’un Youtube’da kullandığı adı. Hakkında pek bir şey bilinmese de video oyunu oynarken çektiği komik videoları kanalına yüklüyor. Videolarını farklı kılan şey ise videoların kalitesi.

1-) Daniel Middleton (DanTDM) — 16.5 milyon dolar

TheDiamondMinecart olarak da bilinen 26 yaşındaki Daniel Middleton Minecraft oyununa odaklanan popüler bir Youtuber. Middleton günlük olarak değerlendirme ve oyun videoları paylaşıyor. Bir diğer popüler Minecraft Youtuber’ı JemPlaysMC ile evli. Bu yıl Sydney Opera House’da 4 kapalı gişe yaptığı bir dünya turuna çıktı.

 

İlginizi çekebilir

Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri
Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir