Bowling Salonu Açmak

Bowling salonu açmak büyük sermayeli işler arasında bulunsa da kendi işini kurmak isteyenler için son derece ödüllendirici bir iştir.

Bowling salonları şehir barlarından alışveriş merkezlerine ve eğlence merkezlerine kadar farklı birçok yerde bulunabilecek eğlence noktalarıdır. Bowling salonunuz geleneksel olmamalıdır. Rekabet edebilmek için diğerlerinden farklı olmanız gerekir. Başlangıç maliyetleriniz 100,000 doları aşacaktır.

 

Pazarı araştırın

Herhangi bir iş kurmadan önce talebin olup olmadığından emin olmanız gerekir. Müşterilerin demografik özelliklerini araştırın. Ayrıca diğer bowling salonlarının atari oyunları, sigara içme alanı, barlar, cafeler, bilardo masaları gibi sundukları diğer imkanları, fiyat tarifelerini ve çalışma saatlerini öğrenin. Şehir merkezinde trend bir bowling salonu açarak genç ve profesyonellere iyi hizmet vererek iyi kazanç elde edebilirsiniz.

 

İş planı hazırlayın, beklenen geliri tespit edin

Maliyetlerinizi ve beklenen gelirinizi detaylandırdığınız bir iş planı hazırlayın. Kaç tane hat ( lane )olacağına ve sunacağınız diğer hizmetlere karar verin. Maliyetleriniz istihdam ihtiyacını, hat bakımlarını, müteahhit ve inşaat masraflarını, inşaat ruhsatını, sigortayı, kamu giderlerini ve reklam giderlerini kapsamalıdır. Ayakkabı ve hat kiralanmasından, atari oyunlarından, karaoke odasından, müzik kutusundan, bilardo masalarından, turnuvalardan, profesyonel ürünlerin satıldığı dükkandan, stantlardan, satış makinelerinden ve alkolden gelir elde edebilirsiniz. Bireysel kredi, küçük işletme kredisi veya yatırımcılar aracılığıyla finansman elde etmenin yollarını araştırın.

 

Yer bulun, izinler alın

Hedef kitleniz üniversite öğrencileri olacaksa bowling salonunuzu üniversitelerin yakınlarına açın. Kiranız beklenen yıllık gelirinizin %10’unun altında olsun. Genişleme ihtimallerini de hesaba katın. Aileleri hedefliyorsanız sinemaların ve restoranların yakınlarında bir yer bulun. Alkol servisine izin verecekseniz ilgili resmi kurumlara başvurmalı ve gerekli olan izin ve ruhsatları almalısınız.

 

Bowling salonu kurulumu

Bowling salonu inşaatından anlayan bir müteahhit ile anlaşın. Firmaların çoğu ihtiyacınız olan her detayın içerisinde yer aldığı anahtar teslim projeler yapmaktadır. Hedef kitlenizin demografik özelliklerini iyi bilin. Bilardo masaları, espresso bar veya sigara salonları profesyonelleri çekebilir. Dondurma veya içecek stantları ve atari oyunları ailelere veya çocuklara cazip gelebilir.

 

Personel alın, bowling salonunuzun tanıtımını yapın

Garson, mutfak müdürü, işletme müdürü, karaoke DJ’i, hat bakım sorumlusu, kasiyer ve barmen alın. Daha sonra açılışınızla ilgili bir basın bülteni hazırlayın ve ilgili yerlere gönderin. İnşaat esnasında bowling salonunuzun önüne açılış gününüzün yazdığı bir tabela asın ki geçen yayalar bilgi sahibi olsun. İnşaat esnasında bir internet sitesi açın ki fısıltılar yayılmaya başlasın. Dergi ve gazetelere reklamlar verin.  Hedef kitlenizin dinlediği radyo kanallarını seçerek reklamlar verin. Derneklere üye olun ve isminizin yayılması için yerel etkinliklere sponsor veya gönüllü olun.

Eğlence ve kazançlı bir iş kurmak isteyenler için bowling salonu açmak harika bir iş fikri olabilir. Eğlence sektöründeki iş fikirlerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. arkadaşlar merhabalar bowling salonu kurumu konusunda profesyonel destek sağlayabiliriz…fakat kısa bazı bilgileri aktarmakta fayda var
    Şuan 2. el 1 adet bowling makine fiyatı ortalama 10.000 USD ‘dır
    ortalama 30 metre uzunluk ve 3,5 4 metre tavan yüksekliği gereklidir

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir