İşinizi Büyütmenin 7 Yolu

İşini başarıyla kuranlar bir sonraki adımı atmak için, yani işini büyütmek için yardıma ihtiyaç duyabilir. Aşağıda işinizi büyütmek için size yardımcı olabilecek 10 tavsiye sıraladık. İşinizin türüne, zamanınıza, bütçenize, halihazırdaki kaynaklarınıza göre size uygun olanları dikkate alabilirsiniz. İşte sizlere işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz tavsiyeler:

 

1. Başka bir şube daha açın.

az-sermaye-ile-is-kurmak

Bu, iş sahiplerinin “büyüme” denince anladıkları ilk şeydir genellikle. Şu an çalışan şubeniz için her şey yolundaysa başka bir yerde daha dükkan açmayı deneyebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Daha çok para kazanmak için çoğaltma etkisini kullanın

 

2. Bayilik verin.

bayilik-almak

Yeni bir mekan açmakla uğraşmak istemiyorsanız bayilik verebilirsiniz. Bu da size zaman konusunda fayda sağlar. Yeni bir yer açmaya harcayacağınız zamanı ve çabayı başka şekillerde de harcayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Bayilik Nasıl Verilir ?

 

3. Yelpazenizi genişletin.

coklu-gelir-akisi-yaratmak

Çeşitlilik büyümek için şahane bir yöntemdir. Çünkü gelir kaynaklarınızı artırır ve olası bir mevsimsel durgunlukta maddi anlamda sekteye uğramazsınız. Ayrıca çeşitlilik satışları ve kar marjını da artırır.

Tamamlayıcı ürün ve hizmet satabilirsiniz.

 

4. Başka pazarları da hedefleyin.

nis-pazar

Hitap ettiğiniz pazar sizi mutlu ediyorsa başka pazarları da düşünebilirsiniz. Başka hangi pazarların sizin ürününüzü tercih edebileceğini düşünün.

 

5. Başka şirketle birleşin ya da yeni bir şirket satın alın.

ortak-is-kurmak

Sizinkine benzer şirketleri ya da sizin sunduğunuz hizmet ya da ürünleri tamamlayıcı şeyler sunan şirketleri araştırın. Güç birliği yapmanın faydalarını dikkate alın ya da o şirketi satın almayı düşünün.

 

6. Yurtdışına açılın.

dunyanin-en-zengin-ulkeleri

Bunu yapmak için yabancı bir dağıtımcı sizin ürününüzü yurtdışı pazarında satabilmeli. Bunun için dış ticaretle ilgili kurum ve kuruluşlardan bilgi alabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: İhracat Nasıl Yapılır ?

 

7. İnternette faal olun.

online-para-kazanma

İnsanlar yeni şirketleri, yeni ürünleri ve hizmetleri artık büyük çoğunlukla internetten öğreniyorlar. İnsanlara yeterince ulaşabilmek için internette faal olmanız şarttır.

 

İlginizi çekebilir

İşinizden Daha Çok Para Kazanmanın Yolları
İşini Büyütmek İsteyenlere
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir