Zenginler Nasıl Düşünürler?

İçindekiler

Zengin insanlar fakirliğin her kötülüğün anası olduğuna inanıyorlar.

Orta sınıf insanlar paranın her kötülüğün anası olduğuna inanıyorlar.

Orta sınıf insanlar zengin insanların şanslı veya şerefsiz olduklarına inanıyorlar. Zengin insanlar paranın mutluluğu garantilemediğini ancak paranın hayatlarını kolaylaştırdığını ve eğlenceli hale getirdiğini biliyorlar.

 

Zengin insanlar bencilliğin bir erdem olduğunu düşünüyorlar.

Ortala sınıf insanlar bencilliğin ahlaksızlık olduğunu düşünüyorlar.

Zengin insanlar dışarı çıkıyorlar ve kendilerini mutlu etmeye çalışıyorlar. Dünyayı kurtarmaya çalışıyormuş gibi davranmıyorlar. Problem şu ki orta sınıftan olan insanlar bunu yanlış anlıyorlar ve bu nedenle fakir olmaya devam ediyorlar. Kendinizi önemsemezseniz, kimseye yardım edecek pozisyonda olamazsınız. Sahip olmadığınız bir şeyi başkalarına veremezsiniz.

 

Zengin insanlar eylem zihniyetine sahipler.

Orta sınıf insanlar piyango zihniyetine sahipler.

Büyük halk kitleleri doğru rakamları seçmeye çalışırken, zengin olanlar problemleri çözüyorlar.  Orta sınıf çoğu insan harekete geçmek yerine devletin, patronlarının veya eşlerinin onları kurtarmasını bekliyor. Ancak zaman acımasızca ilerliyor.

 

Zengin insanlar belirli bir bilgi birikimine sahip olmak gerektiğini düşünüyorlar.

Ortala sınıf insanlar zenginliğe giden yolun örgün eğitimden geçtiğini düşünüyorlar.

Zengin insanların birçoğu varlıklarını kazanç ve sonradan kazandıkları bilgi birikimi sayesinde elde ediyorlar. Ancak orta sınıf insanlar yüksek lisans ve doktora derecesiyle zengin olabileceklerine inanıyorlar. Zengin insanlar anlamlarla değil, sonuçlarla ilgileniyorlar.

 

Zengin insanlar geleceği hayal ediyorlar.

Orta sınıf insanlar eski güzel günlerini özlüyorlar.

En güzel günlerinin geçmişte kaldığını düşünenler zengin olamıyorlar ve genelde mutsuzlukla ve depresyonla mücadele ediyorlar. Kendi çabalarıyla zengin olanlar kendi kendileriyle yarışıyorlar ve geleceğe dair hayaller kuruyorlar ve hedefler belirliyorlar.

 

Zengin insanlar para konusunda mantıklı düşünüyorlar.

Orta sınıf insanlar para konusunda duygusal düşünüyorlar.

Akıllı, iyi eğitimli ve ortalama insanlar iyi bir emeklilik geçirmek için birdenbire korkuya dayalı kıtlık zihniyetine giriyorlar. Ancak zengin insanlar para konusunda mantıklı düşünüyorlar ve paranın ne olduğunu ve ne olmadığını biliyorlar. Zengin insanlar paranın seçenekler ve fırsatlar sunan en kritik araç olduğunu biliyorlar.

 

Zengin insanlar tutkularının peşinden gidiyorlar.

Orta sınıf insanlar sevmedikleri şeyleri yaparak para kazanıyorlar.

Orta sınıf insanlar zengin insanların sürekli olarak çalıştıklarını düşünüyorlar. Ancak zengin insanların en akıllıca stratejilerinden biri sevdikleri şeyi yapmaları ve bundan para kazanmalarıdır. Diğer taraftan, orta sınıftan olanlar paraya ihtiyaçları olduğu ve belli bir eğitim aldıkları için keyif almadıkları işleri yapıyorlar.

 

Zengin insanlar mücadele etmeyi seviyorlar.

Orta sınıf insanların beklentileri düşük olduğundan asla hayal kırıklığına uğramıyorlar.

Psikologlar ve diğer akıl sağlığı uzmanları insanlara hayal kırıklığına uğramamaları için beklentilerini düşük tutmalarını söylüyor. Ancak büyük beklentiler olmadan kimse zengin olamaz ve hayallerini yaşayamaz.

 

Zengin insanlar diğer insanların paralarını kullanıyorlar.

Orta sınıf insanlar para kazanmak için paraya ihtiyaçları olduğunu düşünüyorlar.

Zengin insanlar geleceklerini diğer insanların cüzdanlarıyla finanse etmekten korkmuyorlar ve herhangi bir şey için bireysel olarak çaba sarf etmenin saçma olduğunu biliyorlar. Onlar için asıl sorulması gereken soru şu: Bu almaya, yatırım yapmaya veya peşinden koşmaya değer mi?

 

Zengin insanlar piyasaların duygu ve hırsla harekete geçtiğini biliyorlar

Ortala sınıf insanlar mantık ve strateji ile hareket ediyorlar

Zengin insanlar finansal piyasaları harekete geçiren duyguların korku ve hırs olduğunu biliyorlar ve bunu gözlemledikleri bütün işlemlere ve trendlere dahil ediyorlar.

 

Zengin insanlar çocuklarına zengin olmayı öğretiyorlar.

Orta sınıf insanlar çocuklarına hayatta kalmayı öğretiyorlar.

Zengin aileler çocuklarına erken yaşta zenginlerin ve fakirlerin dünyasını anlatıyorlar. Bu elitizm gibi görünse de, değil.

Orta sınıf insanlar fakir oldukları için çocuklarına hayatta kalmayı öğretiyorlar. Ancak bu doğru değil. Çocuklarına dünyaya nesnel gerçeklikle bakmayı öğretmeleri gerekiyor.

 

Zengin insanlar kendileriyle barışıktırlar.

Orta sınıf insanlar streslidirler.

Zengin insanların daha fazla para kazanmasının nedeni, paranın çoğu problemi çözdüğünü kabul etmekten korkmamalarıdır. Ortalama insanlar parayı bitmek bilmeyen bir cehennem azabı gibi görüyorlar. Zengin insanlar parayı kurtarıcı olarak görüyorlar.

 

Zengin insanlar eğlenmek yerine öğrenmeyi tercih ediyorlar.

Orta sınıf insanlar öğrenmek yerine eğlenmeyi tercih ediyorlar.

Zengin insanlar örgün eğitim aracılığıyla zengin olmadıkları için üniversite bittikten sonraki öğrenmenin gücünü inanıyorlar. Zengin insanların evini gezin. Göreceğiniz ilk şeylerden biri kendilerini eğitmek için okudukları kitaplar olacaktır. Orta sınıf insanlar romanlar, gazeteler ve eğlence dergileri okuyorlar.

 

Zengin insanlar kendileriyle aynı fikirde olan insanlarla arkadaşlık ediyorlar.

Orta sınıf insanlar zengin insanların züppe olduklarını düşünüyorlar.

Zenginler zenginlerle takılır düşüncesi orta sınıf insanları zehirleyen negatif para algısıdır. Zengin insanları züppe olarak etiketlemek orta sınıfın kendini rahatlatmak için seçtiği bir yoldur.

 

Zengin insanlar kazanca odaklanıyorlar.

Orta sınıf insanlar tasarrufa odaklanıyorlar.

Zengin insanlar sahip olduklarını nasıl biriktireceklerini düşünmek yerine, riskler alarak ne kazanacaklarına odaklanıyorlar.

Orta sınıf insanlar kuponlar kesmekten ve tutumlu bir şekilde yaşamaktan fırsatları göremiyorlar. Zengin insanlar nakit akışı krizinin ortasında bile üç beş kuruşun hesabını yapmıyorlar. Zihinsel enerjilerini büyük paraya odaklıyorlar.

 

Zengin insanlar ne zaman riskler alacaklarını biliyorlar.

Orta sınıf insanlar riske girmiyorlar.

Kaldıraç, zengin insanların düsturudur. Her yatırımcı zaman zaman para kaybediyor ancak zengin insanlar ne olursa olsun daha fazlasını kazanacaklarını biliyorlar.

 

Zengin insanlar belirsizlik içinde konfor buluyorlar.

Orta sınıf insanlar rahat olmak istiyorlar.

Fiziksel, psikolojik ve duygusal konfor orta sınıf zihniyetinin birincil hedefidir. Dünya standartlarında düşünenler milyoner olmanın kolay olmadığını ve konforun tahrip edici olduğunu erkenden öğreniyorlar. Belirsizlik halinde çalışırken, rahat olmayı öğreniyorlar.

 

Zengin insanlar daha fazla para kazanmaya çalışıyorlar.

Orta sınıf insanlar mücadele etmeye çalışıyorlar.

Mücadele etmeniz gerektiğini söyleyen karşıt fikirlileri dinlemeyin ve sakin olun ve sahip olduklarınıza şükredin. Unutmayın, büyük düşünmek zorundasınız.

 

Zengin insanlar başarı bağımlısıdır.

Orta sınıf insanlar bağımlılığın kötü bir şey olduğunu düşünüyorlar.

Gerçek şu ki zengin insanlar para da dahil olmak üzere istediklere şeye takıntılıdırlar. Zengin insanlar işi ve hayatı bir oyun gibi görüyorlar ve bu oyunu kazanmak istiyorlar.

Ne istediğinizi ve istediğiniz şeyi nasıl elde edeceğinizi düşünün. Kazanmak için belli bir disiplin seviyesinde olmanız gerektiğini unutmayın.

 

Zengin insanlar parayı arkadaş olarak görüyorlar.

Orta sınıf insanlar parayı düşman olarak görüyorlar.

Çoğu insanın parayla işlevsiz ve muhalif bir ilişkisi var. Sonuçta, bizlere paranın nadir bulunan bir şey olduğu öğretiliyor – kazanması ve elde tutması zor olan. Parayı kendinize çekmek istiyorsanız, parayı düşmanınız olarak görmekten vazgeçin ve parayı en iyi müttefikiniz olarak görmeye başlayın. Para uykularınızı kaçıran ve fiziksel acıya neden olan ve hayatınızı kurtaran bir arkadaştır. Zengin insanlar parayı en yakın arkadaşları olarak görüyorlar ve bu duygusal hisler parayla daha da güçlü bir ilişki kurmalarına yardımcı oluyor.

 

İlginizi çekebilir

Zengin insanların her gün yaptıkları 9 şey
Orta sınıf ve zengin insanlar arasındaki 10 fark

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir