Pastane Açmak İçin Gerekli Malzemeler

Pastane açmak göz korkutan bir iştir. Gerekli olan ruhsatları, izinleri ve pastacılık araç-gereçlerini almanın yanında işletme sahibi yardımcı ürünleri de almayı unutmamalıdır. Bu yardımcı ürünler sık sık insanların gözünden kaçar fakat pastacı ve personeli için çok önemlidir.

Pasta Kalıpları

Lezzetli bir pasta yapabilmek için aranan en önemli ürünlerden biri pasta kalıplarıdır. Yüksek kaliteli pasta kalıpları düşük kaliteli, ucuz pasta kalıplarına göre daha kaliteli pastalar yapmanıza yardımcı olur. Bu parçalar ucuz olan kalıplara göre genellikle ısıyı kalıba ve pastaya boydan boya dağıtan ağır metalden yapılır.

Kurabiye Tepsileri

Yüksek kalitelide kurabiye tepsileri yüksek kalitedeki pasta kalıplarıyla aynı biçimde iş görür. Bu tepsiler fırın ısısının saklanmasını ve dağıtılmasını sağlar. Daha hızlı ve lezzetli kurabiyeleriniz olur. Kurabiye tepsilerinin bir tarafı düz köşelidir. Bu sayede kurabiyeler köşesiz olan kısımlara zarar görmeden rahatça kaydırılabilir.

Aletler

Yüksek kalitelide ki pastacılık aletleri pişirme esnasında çok önemlidir. İşletme sahibine pastacılık aletleri gibi gelen araçlarla köşeleri kesmek cazip gelebilir fakat bunu yapmak tavsiye edilmez. Paslanmaz çelik ölçü kapları ve ölçü kaşıkları gibi yüksek kaliteli aletler dayanıklıdır. Silikon veya lastik spatulalar esnek olmayanlara göre karıştırma kabının kenarlarının temizliğinde sulu hamurun ziyan olma miktarını azaltır.

Karıştırma Kapları

Pastacılık için yüksek kaliteli karıştırma kapları vazgeçilmezdir. Paslanmaz çelik en çok arzu edilen pişirme ve fırınlama malzemelerinden biri olarak görülür. Ancak cam karıştırma kapları mikrodalga fırın güvenliğini sağlamasından dolayı en çok iş gören malzeme olarak kabul edilir. Daha az yer kapladığından değişik boylardaki iç içe geçen kaplardan satın alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir