Uyurken Para Kazanmanın 8 Yolu

Uyurken para kazanmak gerçek olamayacak kadar iyi geliyor kulağa, öyle değil mi? Ancak günümüz dünyasında uyurken de para kazanabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor.

Uyurken para kazanmanın bir yolunu bulmazsanız ölene dek çalışmaya mahkum olursunuz. – Warren Buffet

İşte sizlere uyuyarak para kazanabileceğiniz 8 pasif gelir yöntemi:

 

Uyuyarak Nasıl Para Kazanılır?

1.Pasif Gelir Kaynağı: Blog açın.

Pasif gelir elde etmenn en popüler yollarından biri blog açmaktır. Blog açmak birkaç adımlık basit bir işlemdir. Orta düzey bir bilgisayar ve internet kullanıcısı olan hemen herkes kendi bloğunu açabilir ve bundan para kazanabilir.

Bloğunuzu açtıktan sonra insanların okuyup paylaşabileceği şahane içerikler üretmeye başlayın. Örneğin, muhasebeciyseniz küçük şirket sahiplerine iş kurma faizleriyle ilgili bilgiler veren bir blog açabilirsiniz. Satrançta ustaysanız satrançta farklı hamleleri anlatan bir blog açabilirsiniz.

Yazdığınız konuların popüler olmasına özen gösterin. Doğduğunuz köyle alakalı bir blog açarsanız ve köyün toplam nüfusu 50 ise bu yine çok kıymetli bir çaba olur, ancak size para kazandırmaz.

Yeterli sayıda takipçi edindikten sonra şu yöntemlerle para kazanabilirsiniz blogdan:

Satış ortaklığı: Başka insanların ürün ve hizmetlerini sitenizde tanıtıp satabilirsiniz. Satılan ürünlerin blogun temasına uygun olduğundan emin olun. Örneğin, satranç blogunda sedef kakmalı şık bir satranç seti satılabilir. Adına satış yapacağınız kişiyi bulduktan sonra sitenizin insanlar tarafından ziyaret edilmesinden de gelir elde edersiniz. Ancak satış yaptığınız zaman bu gelir daha yüksek olur.

Reklam satın: Satış ortaklığı yapabilecek kadar trafiğe sahip olduktan sonra sitenizde reklam da satabilirsiniz. Yani sitenizin belli bir bölgesine bir şirketin reklamını almaktan bahsediyoruz. 50 liralık küçük reklamlarla başlayın, ancak sitenizin içerik kalitesi ve trafiği arttıkça bu rakam haftalık 500 liraya dahi ulaşabilir.

Sponsor bulun: Reklam satmaktan farklı bir yöntem bu. Sitenizin altında daimi olarak bir şirketin logosunu taşıyarak da gelir elde edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Blog Yazarak Para Kazanmak

 

2.Pasif Gelir Kaynağı: Bilgili olduğunuz konuyla ilgili bir ürün yaratın.

Bir konuda uzmanlık sahibiyseniz o konuyla alakalı bir e-kitap, ders videosu vs. oluşturup kendi blogunuzda satabilirsiniz. Bu zahmetli ve pazarlaması zor bir iştir; ancak tüm iş bittikten sonra sadece bu emeğinizin meyvesini toplamak kalır geriye.

Mutlaka okuyun: Piyasaya Bir Ürün ya da Hizmet Sürmeden Önce Atmanız Gereken 17 Adım

 

3.Pasif Gelir Kaynağı: Telif haklarınızı satın.

Yetenekli bir müzisyen, yazar ya da oyuncuysanız yaptığınız işten telif hakları ücreti alabilirsiniz. Ancak yeterince yetenekli değilseniz de Royalty Exchange gibi siteleri ziyaret ederek telif hakları alım-satımı yapabilirsiniz. Belki de hiç aklınıza gelmeyen bir özelliğiniz sayesinde telif hakkı geliri elde edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Daha çok para kazanmak için çoğaltma etkisini kullanın

 

4.Pasif Gelir Kaynağı: Üyelikle girilen bir topluluk kurun.

Kendinizi otoriter bir kişi olarak kanıtladıysanız üyelikle girilebilen bir topluluk yaratabilirsiniz. Aylık belli bir ücretle girilen bu toplulukta üye olmayanların ulaşamayacağı bilgi ve paylaşımlarda bulunulması ise insanların topluluğunuza üye olması için şart.

Timothy Sykes borsacılık üzerine kurduğu bir topluluk sayesinde aylık 100.000 dolar gelir elde ediyor.

 

5.Pasif Gelir Kaynağı: Ürün satın.

Fiziksel ürünler alıp satarak da pasif gelir elde edebilirsiniz. İlla blog, internet sitesi üzerinden para kazanmak zorunda değilsiniz. Bunun için eBay, Amazon, Sahibinden, n11 gibi platformlar biçilmiş kaftandır.

Ayrıca Shopify gibi platformlar aracılığı ile e-ticaret de yapabilirsiniz. Bu platform size tam teçhizatlı bir sanal mağazanın tüm ihtiyaçlarını size sunuyor ve sosyal medya mecraları üzerinde reklam yapmanız konusunda da kolaylık sağlıyor.

Mutlaka okuyun: E-Ticaret Yapmak İstiyorum, Ne Satabilirim?

 

6.Pasif Gelir Kaynağı: Hisse senedine yatırım yapın.

Hisse senedi aldığınız zaman senedi aldığınız şirketin bir anlamda ortağı olursunuz. Bu da şirketin karından pay alacağınız anlamına gelir. Hisse senedi alım satımı internet sayesinde çok daha popüler oldu. Yine internet sayesinde kendi araştırmanızı yapıp dilediğiniz şekilde yatırım yapabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Borsadan Para Kazanmak Mümkün mü?

 

7.Pasif Gelir Kaynağı: Evinizi kiraya verin.

Airbnb gibi siteler aracılığı ile tatildeyken evinizi kiralayabilirsiniz ya da evinizde kullanmadığınız bir oda varsa onu da kiraya verebilirsiniz. Ayrıca garajınızı, park alanınızı, ofisinizdeki boş odayı da kiralayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Airbnb İle Para Kazanmak

 

8.Pasif Gelir Kaynağı: İşinizi başka birine yaptırın.

Buna ara kazanç da denir. Örneğin, web tasarımı işi kurdunuz. Ancak web tasarım işini başka birine yaptırabilirsiniz. Siz sadece işin başındaki kişi olup iş bağlamakla uğraşırsınız. Esas işi, personeliniz yapar.

Mutlaka okuyun: İyi bir lider olmanın sırrı: Görev dağılımı yapabilmek

 

İlginizi çekebilir

Online Bir İş Kurup Uyurken de Para Kazanmaya Ne Dersiniz?
Kolay Yoldan Zengin Olmanın Yolları

Evde Çevirmenlik Yapacak Arkadaşlar Arıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir